Domů » Bleskovky » Motorola chystá tři levné smartphony. Známe design, parametry i cenu

Motorola chystá tři levné smartphony. Známe design, parametry i cenu

Dobře odladěný Android v takřka čisté podobě a slušný poměr ceny a výkonu – to je ve zkratce recept, na který Motorola u svých levnějších smartphonů vsází již řadu let. Nyní se do této kategorie chystá uvést hned tři přírůstky, jejichž detaily ale nedokázala udržet pod pokličkou. O nových levných Motorolách si tak můžeme dobrou představu udělat již nyní.

První z novinek je model Moto G10, který bude mířit spíše na nenáročné uživatele. Těm nabídne 6,5palcový IPS displej s rozlišením 1600 x 720 px a frekvencí 60 Hz, dále pak procesor Qualcomm Snapdragon 460 a 5000mAh baterii. Operační paměti budou k dispozici 4 GB, té interní pak 64 nebo 128 GB. Chybět nebude ani NFC, 3,5mm jack konektor a dedikované tlačítko pro službu Google Assistant.

Motorola Moto G10
Motorola Moto G10

V modulu na zadní straně se nacházejí celkem čtyři fotoaparáty. Tím hlavním je 48Mpx snímač, který doplňuje 8Mpx širokoúhlý objektiv a dále pak makro snímač a senzor hloubky, oba shodně s rozlišením 2 Mpx. Sestavu doplní ještě v kapkovitém výřezu na čelní straně 8Mpx selfie kamerka.

O něco výše pak bude mířit model Moto G30, jehož 6,5palcová obrazovka sice shodně nabídne nepříliš oslnivé rozlišení 1600 x 720 px, ale tentokrát s obnovovací frekvencí 90 Hz. Zařízení si polepší i v oblasti hardwaru, jehož středobodem bude procesor Qualcomm Snapdragon 662 a doplní jej buď 4 GB RAM v případě verze se 64GB úložištěm nebo 6 GB RAM ve variantě se 128 GB paměti. K dispozici navíc bude také slot pro microSD karty.

Motorola Moto G30 2
Motorola Moto G30

I tomuto modelu dodá energii 5000mAh akumulátor, tentokrát ale doplněný o podporu rychlého 20W nabíjení. Opomenut nebude ani NFC čip. Čtveřice fotoaparátů na zadní straně pak nabídne rozlišení 64 Mpx u hlavního snímače, 13 Mpx u širokoúhlého a po 2 Mpx u makro objektivu a senzoru hloubky. Kapkovitý výřez na přední straně pak vytvoří prostor pro 13Mpx selfie snímač.

Výčet novinek uzavírá nejdostupnější z trojice, model Moto E7 Power. Do třetice je zde opět 6,5palcový panel s rozlišením 1600 x 720 px, tentokrát opět se základní 60Hz frekvencí. K nenáročnému využití poslouží procesor MediaTek Helio G25, 4 GB operační paměti pak doplní interní úložiště o velikosti 64 GB, které dále rozšíříte paměťovými kartami microSD.

Motorola Moto E7 Power 4
Motorola Moto E7 Power

Slušnou výdrž slibuje v kombinaci s nenáročným hardwarem 5000mAh baterie, navíc doplněná o rychlé 24W nabíjení. Fotografové si pak budou muset vystačit se 13Mpx fotoaparátem spolu s 2Mpx makro snímačem, v kapkovitém výřezu na čelní straně pak bude vsazena 5Mpx selfie kamerka.

Uvedení nových levných Motorol na trh očekáváme v řádu týdnů. Evropské ceny by měly být následující – model Moto G10 bude dostupný v šedé nebo perleťové barvě za 149,99 EUR (cca 3 860 Kč), lepší Moto G30 pak v černé nebo pastelově modré za 179,99 EUR (cca 4 630 Kč). U nejlevnější Moto E7 Power pak cena odtajněna nebyla, odhadujeme ale, že nepůjde výrazně nad tři tisíce. Na výběr u nejlevnějšího modelu bude mezi červenou a modrou barvou.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

  1. Neuvěřitelný odpad. Tohle by bylo OK za 3-4 tisíce možná tak v 2019.

    • souhlasím, tohle je křemíkovej a plastovej odpadl. úplně zbytečný telefony.

  2. Moto E7 Power je skoro to isté ako E7 plus, aký to ma význam?? jedine co ma tak je rychlejsie nabíjanie

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).