Domů » Bleskovky » Moto Z Play se blíží: Dostane modulární konstrukci, 3,5mm jack a 3denní výdrž

Moto Z Play se blíží: Dostane modulární konstrukci, 3,5mm jack a 3denní výdrž

Před dvěma měsíci představilo čínské Lenovo dva smartphony Moto Z a Moto Z Force (více informací). Oba telefony nabízí špičkovou výbavu a neotřelou modulární konstrukci, která bez jakékoliv demontáže telefonu umožňuje vylepšování telefonů o různé příslušenství. Po vzoru loňské řady Moto X dorazí do rodiny Moto Z ještě třetí model s přídomkem Play. Díky čínské certifikaci TENNA a uniklým fotografiím si můžeme udělat poměrně přesný obrázek o tom, jak bude Moto Z Play vypadat.

motozplay1

Hlavní zbraní Moto Z Play má být výdrž baterie. Ta má mít podle certifikace kapacitu 3 510 mAh, což je prakticky stejně jako Moto Z Force, avšak kvůli slabšímu čipsetu a nižšímu rozlišení displeje má telefon nabídnout až 36 hodin aktivního používání. Čipset Qualcomm Snapdragon 820 bude vystřídán Snapdragonem 625, rozlišení 5,5″ displeje spadne z Quad HD na Full HD. Procesoru budou k ruce 3 GB RAM, pro ukládání dat poslouží 64GB úložiště či paměťová karta.

Čelní kamerka si vyslouží rozlišení 5 Mpx, hlavní fotoaparát pak má dostat 16 Mpx. Fotomodul bude ze zad poměrně výrazně vyčnívat, neboť samotný telefon má tloušťku pouze 6,99 mm. Jako zajímavost jsme do nadpisu uvedli i 3,5mm jack na sluchátka, neboť standardní sluchátkový konektor u modelů Moto Z a Z Force chybí; o USB-C ale uživatelé nepřijdou.

zees

Poslední možnost připojit něco „drátově“ poskytuje šestnáct pinů na zádech telefonu, které bude možné využít pro připojení externích modulů Moto Mods, stejně jako u Moto Z a Z Force.

motopros

Lenovo Moto Z Play se již objevuje v Číně na prospektech obchodů, tudíž je pravděpodobné, že premiéra telefonu je na spadnutí. Vzhledem ke konfiguraci očekáváme nižší cenu než u Moto Z, která se pohybuje kolem 700 USD (asi 16 900 korun bez DPH). Bohužel o dostupnosti Moto Z Play, potažmo jejích výkonnějších sester, na našem trhu nemáme žádné informace. Lenovo u nás začalo teprve nedávno oficiálně prodávat loňské modely řady Moto X (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Takže se blíží. Ale nevíme jestli se blíží. Díky za hodnotný článek:-)

  2. Jako většina spekulací, která se většinou JEN potvrdí….tak nevím o co ti jde UNI.

  3. Filip (neregistrovaný)

    3,5mm jack je prezitek z praveku

  4. Mobily Moto teď už pod taktovkou lenova jsou stále výborné, soudě dle designu lenovo možná zachovalo i původní vývojářský tým, ale cibse tak píše zatím příliš velké úspěchy nesklizi, stejně jako dříve pod značkou Motorola když ještě spadala pod mateřskou americkou M, je to skoda, designové jsou velmi povedené, podobné jako xperie a nejsou to placky na jedno brdo jako u samsungu, bohužel je ale trh s androidy desne přesycený a pořádně na movilech vydělávají jen samsung a huawei, ostatní dalo by se říct, paběrkuji…naštěstí ma lenovo mobily bokem k PC/Ntb divizi a nejsou hlavni části jejich příjmů takže je to moc netrapi…jako že z Motoroly udělali Moto mě trošku štve, tahle značka je pro me srdcovka podobně jako pro některé nokia, ale i presto jsem rad, ze ji zachovali stejně tak typicky poznávací znak tedy okřídlené M v kruhu, snad to tak vydrží…. se současnou MotoX 2014;jsem hodně spokojen a koncem roku k ni plánují koupit něco letošní řady.

  5. MiNut (neregistrovaný)

    Konečně modulární konstrukce, která vypadá i použitelně ne jak u LG G5

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).