Domů » Bleskovky » Moto Z, Z Play a moduly Moto Mods oficiálně přicházejí na český trh

Moto Z, Z Play a moduly Moto Mods oficiálně přicházejí na český trh

Společnost Lenovo letos v dubnu přivedla na český trh řadu smartphonů Moto X a Moto G, které ještě pod značkou Motorola spatřily světlo světa v loňském roce. Nyní do tuzemských obchodů míří nejnovější vlajková řada Moto Z, a to včetně modulárního příslušenství.

Moto Z

Základní model přináší výtečnou výbavu ve velmi tenkém těle, v pase má pouze 5,2 mm. Výjimkou je pouze vystupující modul fotoaparátu, který svým designem připomíná displej hodinek Moto 360 (včetně „useknuté“ spodní strany). Tělo telefonu je tvořeno kombinací leteckého hliníku a nerezové oceli, takže by mělo být odolné vůči ohybu.

Moto Z Front and Back

To je velmi důležité, jelikož telefon je pořádná placka. To má na svědomí zejména rozměrný 5,5″ displej, který se pyšní Quad HD rozlišením a velmi tenkými postranními rámečky. Pod displejem bydlí čtvercová čtečka otisků prstů uschovaná v domovském tlačítku, nad displejem pak najdeme 5Mpx čelní kamerku. Fotoaparát umístěný ve zmíněném modulu na zádech je tvořen 13Mpx snímačem, je opticky stabilizován a disponuje laserovým ostřením. Tělo telefonu je opatřeno vodoodpudivým nátěrem, na jeho zádech najdeme piny, na něž se připojují různé moduly. Nízká tloušťka má nicméně na svědomí absenci 3,5mm sluchátkového jacku.

moto z

Uvnitř smartphonu tepe čipset Qualcomm Snapdragon 820 za podpory 4 GB operační paměti. Vnitřní paměť o kapacitě 32 GB je možné rozšířit paměťovou kartou až do velikosti 2 TB. Telefon podporuje sítě LTE a energii si bere z baterie o kapacitě 2 600 mAh, kterou je možné dobíjet nabíječkou s oboustranným USB-C konektorem. Díky podpoře rychlého nabíjení lze telefonu dodat za pouhých 15 minut energii na 8 hodin provozu. Telefon pohání operační systém Android 6.0.1 Marshmallow.

motoz

Moto Z přijde na trh v černošedé a bílozlaté kombinaci za cenu 16 999 korun.

Moto Z Play

Druhá novinka je standardní verzi Moto Z podobná, což je čistě účelný krok, neboť rovněž přináší podporu modulárního příslušenství MotoMods. To se připojuje k pinům při spodní straně zad, na horní straně pak nalezneme výrazně vystupující čočku hlavního fotoaparátu s rozlišením 16 Mpx. Čelní kamerka nabídne rozlišení 5 Mpx, kromě ní se na čelní straně nachází pod displejem i čtečka otisků prstů. I když je tělo poměrně tenké, v pase má 7 mm, ukrývá se v něm baterie s kapacitou 3 510 mAh, která má zajistit až 50 hodin života.

moto

Tento údaj má na svědomí i o trochu horší výbava, než jakou disponuje základní model Moto Z. 5,5″ IPS má „pouze“ Full HD rozlišení, telefon pohání slabší čipset Qualcomm Snapdragon 625. Tomu jsou k ruce 3 GB RAM, pro ukládání dat slouží vnitřní paměť o kapacitě 32 GB, případně prostor na paměťové kartě. Nabíjení baterie je realizováno skrze USB-C konektor, výjimečně nechybí ani standardní sluchátkový jack.

moto-z-play-droid-specsexpanded-vzw

Moto Z Play disponuje kompletní bezdrátovou konektivitou, nechybí podpora všech „našich“ frekvencí LTE, ani NFC. Telefon je opatřen nanopovlakem, který má odpuzovat vodu, operačním systémem je Andriod 6.0.1 Marshmallow. Moto Z Play bude na našem trhu prodáván v černé a stříbrné barvě za cenu 12 999 korun.

Moto Mods

Lenovo na nás trh přichází s celkem čtyřmi přídavnými moduly:

Moto Insta-Share Projector – malé projektory Lenovo umí, což dokazuje ve svých tabletech Yoga. Tento modul dokáže promítat na zeď obraz až ve velikosti 70″, navíc obsahuje vestavěnou baterii a polohovatelný stojánek. Má vydržet až dvě hodiny nepřetržitého promítání. Projektor bude v našich končinách stát 8 999 korun.

mot-mods-pdp-hero-insta-share-projector-us-dea2d4yix-e1465498380501

Hasselblad True Zoom – tento modu výrazně rozšíří fotografické schopnosti telefonů Moto Z. Hasselblad True Zoom disponuje vlastním 12Mpx fotočipem, před nímž je umístěna optika se schopností 10násobného optického zoomu. Na těle se dále nachází xenonový blesk a ovládací prvky pro lepší manipulaci. I tento modul přijde na 8 999 korun.

Moto_Hasselblad_HERO_819x517

JBL SoundBoost Speaker – toto příslušenství rozšíří telefon o velmi hlasitý reproduktor a polohovatelný stojánek. Díky vestavěné baterii je možné poslouchat hlasitě hudbu až po dobu 10 hodin. JBL SoundBoost bude u nás k dispozici za 3 199 Kč.

mot-mods-pdp-hero-jbl-soundboost-speaker-us-d08biawxf-e1465498400900

Incipio off GRID Power pack – chybět pochopitelně nesmí ani „batůžek“ s přídavnou baterií. S tímto modem, který v sobě obsahuje akumulátor o kapacitě 2 220 mAh, má narůst výdrž telefonů až o 22 hodin. Do prodeje půjde za cenu 2 299 korun, bohužel verze s podporou bezdrátového nabíjení se u nás zřejmě prodávat nebude.

moto

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).