Moto G Plus 5. generace jde do prodeje. Láká na kvalitní optiku

Značka Lenovo prostřednictvím své dceřiné společnosti Motorola Mobility oznámila dostupnost smartphonu Moto G Plus 5. generace na českém trhu. Ten si svou premiéru odbyl už na konci února na Mobile World Congressu v Barceloně, do prodeje se ale dostává až nyní. Plusko jako by z oka vypadlo svému menšímu sourozenci Moto G, nicméně v tomto případě úhlopříčka Full HD displeje narostla na 5,2 palce, rozměry telefonu na 150,2 × 74 × 9,7 mm a hmotnost na 155 gramů.

Smartphone láká na kovové, vodu odpuzující tělo, na jehož čelní straně se kromě displeje nachází čtečka otisků prstů a 5Mpx fotoaprát, na zádech pak podobně vyvedený kruhový fotomodul, v němž se nachází nová generace fotoaparátu s rozlišením 12 Mpx, která by podle slov výrobce měla nabídnout kvalitní snímky i v horších světelných podmínkách. To posoudíme až v připravované recenzi – aktuálně je Moto G Plus na cestě do naší redakce :-)

Moto G Plus 5. generace

V útrobách tepe procesor Snapdragon 625, kterému sekundují 3 GB RAM, vnitřní kapacita paměti je 32 GB. Komu by tento prostor nestačil, může si vypomoci paměťovou kartou, musí však oželet funkci dual SIM. Akumulátor má kapacitu 3 000 mAh, i v tomto případě je v balení přibalena rychlonabíječka. Operačním systémem je Android 7.0 Nougat.

Na českém trhu je telefon dostupný od začátku tohoto týdne za cenu 7 499 Kč včetně DPH.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku