Domů » Bleskovky » Moto G Plus 5. generace jde do prodeje. Láká na kvalitní optiku

Moto G Plus 5. generace jde do prodeje. Láká na kvalitní optiku

Značka Lenovo prostřednictvím své dceřiné společnosti Motorola Mobility oznámila dostupnost smartphonu Moto G Plus 5. generace na českém trhu. Ten si svou premiéru odbyl už na konci února na Mobile World Congressu v Barceloně, do prodeje se ale dostává až nyní. Plusko jako by z oka vypadlo svému menšímu sourozenci Moto G, nicméně v tomto případě úhlopříčka Full HD displeje narostla na 5,2 palce, rozměry telefonu na 150,2 × 74 × 9,7 mm a hmotnost na 155 gramů.

Smartphone láká na kovové, vodu odpuzující tělo, na jehož čelní straně se kromě displeje nachází čtečka otisků prstů a 5Mpx fotoaprát, na zádech pak podobně vyvedený kruhový fotomodul, v němž se nachází nová generace fotoaparátu s rozlišením 12 Mpx, která by podle slov výrobce měla nabídnout kvalitní snímky i v horších světelných podmínkách. To posoudíme až v připravované recenzi – aktuálně je Moto G Plus na cestě do naší redakce :-)

Moto G Plus 5. generace

V útrobách tepe procesor Snapdragon 625, kterému sekundují 3 GB RAM, vnitřní kapacita paměti je 32 GB. Komu by tento prostor nestačil, může si vypomoci paměťovou kartou, musí však oželet funkci dual SIM. Akumulátor má kapacitu 3 000 mAh, i v tomto případě je v balení přibalena rychlonabíječka. Operačním systémem je Android 7.0 Nougat.

Na českém trhu je telefon dostupný od začátku tohoto týdne za cenu 7 499 Kč včetně DPH.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Bude to fotit stejně tragicky, možná ještě hůř než řada Z. Fotky z Moto Z a Z play jsou horší než z Asusu za 3k kč… Na Z play má 16mpx fotka v HDR cca 2MB a neni poznat ani jednotlivé listy na stromě

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).