Moto E4 a E4 Plus: odolají postříkání, dlouho vydrží, a přesto za ně moc neutratíte

Společnost Lenovo představila dva nové smartphony z nižší střední třídy, které zaujmou nenáročné uživatele. Oproti konkurenci ale dokáží nabídnout několik benefitů, které mohou být ve finále rozhodující.

Moto E4

Základní model je sice plastový, designem ale odkazuje na nejvyšší řady smartphonů od Lenova – může za to především zcela oválné tělo a dominantní kruhový fotomodul na zadní straně, pod nímž najdeme charakteristické logo s písmenem M. Čelní strana patří zejména 5palcovému displeji s HD rozlišením; pod ním najdeme hardwarové tlačítko, které v nejvyšší konfiguraci může sloužit jako čtečka otisků prstů.

Selfie kamerka nad displejem disponuje rozlišením 5 Mpx a světelností f/2.2, hlavní fotoaparát má světelnost stejnou, ale rozlišení je o 3 megapixely vyšší. Motorem zařízení je čipset Qualcomm Snapdragon 425, 427 nebo MediaTek 6737 (podle varianty). Paměť RAM má kapacitu 2 GB, vnitřní úložiště pak 16 GB s možností dalšího rozšíření. Bezdrátovou komunikaci zajišťuje Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 4.1, výdrž pak zajišťuje 2 800 mAh baterie. Tělo telefonu je opatřeno nanovstvou, která má odpuzovat vodu, na potápění to ale rozhodně nebude. Rozhodně potěší nový Android 7.1 v takřka čisté podobě.

Moto E4 bude dostupný v černé a zlaté barvě za cenu 149 EUR (asi 3 900 korun), do prodeje by se měl dostat někdy v létě.

Moto E4 Plus

Jestliže menší bratříček zaujme v nižší střední třídě částečnou voděodolností a čtečkou otisků prstů, první housle u většího modelu hraje akumulátor. Ten má totiž kapacitu 5 000 mAh, což by mohlo znamenat vskutku slušnou výdrž. Výrobce kvůli baterii musel učinit tělo tlustším, takže namísto vystouplého fotomodulu má Moto E4 Plus modul zapuštěný. Skrývá se v něm 13Mpx fotoaparát s optikou o světelnosti f/2.0, selfie kamerka má pak rozlišení 5 Mpx a světelnost f/2.2.

Čelní strana patří 5,5″ displeji s podprůměrným HD rozlišením, pod displejem ještě najdeme čtečku otisků prstů. Výkon telefonu spočívá na bedrech čipsetu Qualcomm Snapdragon 427 a 2 GB RAM, data lze ukládat na paměť s kapacitou 16 nebo 32 GB. Záda telefonu rovněž odpuzují vodu, navíc nejsou jenom plastová, jeho horní část a rámeček obepínající zařízení jsou kovové.

Moto E4 Plus půjde do prodeje v šedé a zlaté barvě za cenu 199 EUR (asi 5 200 korun), na pulty obchodů se má dostat někdy v létě.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku