Domů » Bleskovky » Moto 360 s bezdrátovou nabíječkou na prvních fotografiích: Nerezová ocel, kožený řemínek a krytí IP67

Moto 360 s bezdrátovou nabíječkou na prvních fotografiích: Nerezová ocel, kožený řemínek a krytí IP67

O tom, že očekávané chytré hodinky Moto 360 budou podporovat bezdrátové nabíjení, se spekulovalo již v červnu na základě záznamu FCC. Luca Viscardy, který na internetu vystupuje pod alter egem Mistr Gadged, nyní na internet zveřejnil první živé snímky hodinek společně s dokovací stanicí. Hodinky do ní budou zasazeny tak, aby bylo vidět na ciferník, nabíjení bude realizováno skrze standard Qi.

  

Samotné hodinky mají být vyrobeny z nerezové oceli 316L, jejich součástí je i vyměnitelný kožený pásek. Moto 360 jsou vodotěsné, nabízí certifikaci IP67, jejich záda jsou obohacena o optický senzor srdečního tepu. V jejich útrobách se má nadále nacházet krokoměr a světelný senzor. Baterie vydrží napájet hodinky 2,5 dne, při skromnějším používání 3-4 dny, což je 2,5× více, než v případě konkurenčních hodinek G Watch od LG. S těmi pak Viscardi provedl i vizuální srovnání.

  

Půdorysné rozměry Moto 360 nijak svého konkurenta nepřevyšují, zato jejich celková tloušťka je nepatrně větší. Ne všechny aplikace pro G Watch fungují na kruhovém displeji hodinek od Motoroly, tato oblast je prozatím v rukách vývojářů.

  

  

Pokud se nic nezmění, mělo by oficiální představení společně se startem globálního prodeje proběhnout již příští měsíc. Hodinky mají být prodávány v několika variantách, přičemž ta nejlevnější bude mít nejspíš řemínek z plastu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Blb (neregistrovaný)

  Dobré cibule. Trochu fail. :)

  • -1

   Nejlepší z dosud představených. Bych byl zvědavej na tebe kam narveš akumulátor.

  • Martin II (neregistrovaný)

   M.BoBo: To ze je to najlepsie z predtavenych zneznamena ze to nemoze byt fail. Uprimne, nebudem sa divit ak chytre hodinky bude cakat rovnaky osud ako Google Glass. Neprakticke zariadenia. Jedine kde mi to trochu dava zmysel su tie fitness naramky.

  • Google, Samsung ani podobné firmy hodinky vyrábět prostě neumí. V této oblasti platí úplně jiná pravidla, než v oblasti technologií. Mohou vyrobit dobrou technologii podobnou hodinkám, nikoli však hodinky založené na dobré technologii. Fitness náramky budoucnost mají, ovšem ne za cenu 2.000+. Za takovou cenu se z toho nikdy nestane masová záležitost.

 2. lerion (neregistrovaný)

  Konečně chytré hodinky, které vypadají jako hodinky a vydrží déle jak do oběda na baterii. Jsem zvědav na první osobní zkušenosti. Mě se líbí.

  • No, nechtěl bych s nimi třeba omylem do něčeho praštit nebo je upustit. Hodinky jsou o spolehlivosti, ne o kulatém ciferníku.

 3. Na konci možná chybička: „…hodinky se budou vyrábět v několika variantách, přičemž ta nejlepší bude mít řemínek z plastu.“ Asi jste chtěli napsat „nejlevnější“ :)

  Ale jinak jsou Moto 360 zatím jediné smartwatches, které stojí za povšimnutí :)

 4. Petr (neregistrovaný)

  Vypadají hodně dobře, až spraví výdrž na cca 1 měsíc, tak se z toho může stát hit.

  • Gorbash (neregistrovaný)

   Tak až vymyslíš novou technologii akumulátoru, tak ten měsíc vydrží.

  • Ty technologie tady jsou. Pro výrobce je asi výhodnější vyvíjet úspornější procesory, než nasazovat lepší baterie. Potom to dopadá tak, že máme v telefonech v podstatě stejné baterie jako v 3310.

 5. Škoda toho šerednýho proužku dole na dipleji. Takže uplně kulatý to zas nebude :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).