Domů » Články » Moderní technologie pro pevnější zdraví

Moderní technologie pro pevnější zdraví

Speciálně s příchodem nového roku se pravidelně ukazuje, kolik Češek a Čechů by rádo žilo zdravější život. Do roku 2021 vykročili s nadšením a touhou po sebezdokonalení a pozitivní změně. Možná k nim patříte právě vy! Skvělou zprávou pro všechny takto odhodlané je, že podle mnoha měřítek žijeme doslova v budoucnosti. A stejně jako nám technologie usnadňují život v dopravě či komunikaci, péče o zdraví už také nepřijde zkrátka.

Xiaomi Mi Watch Lite
Xiaomi Mi Watch Lite

Pojďme se podívat na několik řešení vyvinutých společností Xiaomi, které začátečníkům i zkušeným sportovcům usnadní cestu za aktivním životním stylem a lepšími výkony.

Osobní trenér na vašem zápěstí

Nástup nositelné elektroniky ilustruje budoucnost, kam až se spolupráce s chytrými technologiemi může dopracovat. V hodinkách Mi Watch Lite od Xiaomi se pod 1,4″ dotykovým TFT displejem skrývá přesný PPG snímač srdečního tepu, díky kterému můžete sledovat své výkony do hloubky. Během dne vás upozorní na neobvyklé výkyvy a v noci analyzuje spánek. Kdykoliv tak najdete v aplikaci údaje o zdraví v přehledné formě. S celistvými údaji pak můžete zlepšit své každodenní návyky.

Xiaomi Mi Watch Lite 2
Xiaomi Mi Watch Lite

Pod kapotou se ale skrývá hned několik dalších překvapení. O přesně změřenou trasu, rychlost a spálené kalorie se spolu s kompasem, GPS a barometrem postará i 3osý akcelerometr. Dohromady s 11 sportovními režimy vytvoří senzory přesné záznamy vašeho cvičení.

Nechybí ani standardní funkce, jako jsou hudební přehrávač nebo budík. Hodinky Mi Watch Lite navíc vydrží nabité až 10 dní, takže například relaxační dechové cvičení vám doplní energii kdykoliv potřebujete. Nebojí se ani vody, jsou voděodolné a vhodné do sprchy nebo na plavání.

V prodeji od 22. 1. 2021. Předobjednávky již spuštěny.  

Těžká váha mezi váhami

Pokud se třeba snažíte zhubnout, je jasné, že srovnávání s kolegy v práci ničemu nepomůže. Každému vyhovuje jiná frekvence, náročnost i samotný druh cvičení. Pomoci soustředit se na překonávání vlastních limitů vám může Mi Body Composition Scale 2. Tato chytrá váha měří celkem 13 různých údajů, se kterými pochopíte své tělo o poznání více. Kromě počtu kilogramů zjistí totiž i množství tuku a vody v těle. Analyzuje také poměry svalové a kostní hmoty. Pomocí těchto údajů následně vypočítá BMI.

Naměřená hodnoty váha automaticky pošle přes Bluetooth 5.0 do chytrého telefonu s aplikací Mi Fit. Díky zmíněnému body mass indexu vám pak aplikace sama dokáže doporučit i ideální denní příjem kalorií.

 Mi Body Composition Scale 2 pořídíte na www.xiaomi.cz za 690 Kč.

 Spolehněte se nejen na svůj výkon

S příchodem sociálních sítí se staly populárními i různé cvičící výzvy. Jestli na chytrém telefonu plánujete využívat třeba právě sociální sítě a k tomu nově i aplikaci Mi Fit, nejnovější Mi 10T Pro vám bude stát spolehlivě po boku. Trojice špičkových fotoaparátů o rozlišení 64Mpx, 13Mpx a 5Mpx navíc dokonale zaznamená fotky i video ve vysokém rozlišení. Inspirujte svým pokrokem a namotivujte se sdílením s přáteli.

Při sledování nového obsahu budete jistě nadmíru spokojeni s úchvatným 144Hz displejem s úhlopříčkou 6,67“. Díky baterii o neuvěřitelné kapacitě 5000 mAh tak můžete cvičit s chytrými vychytávkami několik hodin i daleko od domova úplně bez obav.

Xiaomi Mi 10T Pro pořídíte na www.xiaomi.cz od 12 990 Kč.

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.