Domů » Bleskovky » Moderní aplikace Skype pro Windows bude zrušena, desktopový klient se naučí překládat v reálném čase

Moderní aplikace Skype pro Windows bude zrušena, desktopový klient se naučí překládat v reálném čase

Microsoft v těchto dnech sjednocuje své obchody aplikací a dělá v nich pořádek, aby se s příchodem Windows 10 stal nový Windows Store hlavní studnicí her a programů. Hlavní roli v novém obchodu budou hrát univerzální Windows aplikace, které budou fungovat na veškerém hardwaru s Windows, přičemž se přizpůsobí pro daný druh zařízení a velikost jeho displeje. Univerzální bude většina systémových aplikací, najdou se ale výjimky. Jednou z nich bude aplikace Skype.

  
Není těch Skypů trochu moc?

V současnosti Microsoft nabízí hned trojici aplikací Skype pro Windows – moderní Skype, desktopový Skype a také experimentální Skype Translator. V budoucnu z těchto aplikací vznikne jedna a světe div se, bude to ta desktopová. Počínaje 7. červencem dojde k aktualizaci, která přemění moderní Skype na desktopový, a moderní verze bude z Windows Store odstraněna. Jediná výjimka nastane u tabletů s Windows RT, na nichž bude možné z důvodu absence plnohodnotné plochy nadále moderní Skype používat. Do konce letošního roku má být do aplikace Skype zaintegrována podpora překladu v reálném čase, kterou nyní obstarává aplikace Skype Translator.

  

Tuto volbu v Redmondu učinili zřejmě kvůli starším verzím Windows, neboť Windows 10 mají mít v sobě funkce Skype zaintegrovány. Bohužel integrace nebude součástí Windows 10 v den jejich vypuštění, a přijde až později v letošním roce.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. To ako mam na tablete použivať DESKTOPOVY ? Win na tabletoch ide naozaj do ….. Keďže Win 10 na surface inštalovať nebudem dokedy nespravia použitelné tabletové ovládanie a prostredie. A moderna aplikacia nebude. Dúfam že aspon bude fungovať, keď ho nainštalovany budem mať

 2. No tak tomu říkám dobrá zpráva. Skype jsem přestal používat (požalu startuje, není integrován do systému), na místo toho používám facebook messengera, ale jeho integrace do systému se postupně ruší. Jsem rád, že ho Skype nahradí a já se budu moci zbavit Facebooku.

  • To by som najradsej spravil aj ja, ale nikto z mojich znamych skype poriadne ani nema, nie to aby ho este aj pouzival… Tak musim trpiet FB messenger

 3. Martin Alexandr

  Tak jsem rád že Skype Translator se intgruje do Skype, ale určitě bych ponechal „moderní“ skype, jen ho vylepšil, co potom na mobilu, tam se též bude otevírat skype pro plochu ? když ten moderní zruší. Trošku bordel no, ten moderní je fajn, bez reklam, tak nevim proč se spíš nevěnují jeho lepší integraci do systému.

  • Myslim, ze na mobile by uz mohol byt skype rovno integrovany, predsa len bude predstaveny neskor ako desktopove desiatky.

 4. „plnohodnotná plocha“, asi v klidu můžete hovořit o pracovní ploše, tomu jistě každý rozumí. Na „zaintegrované“ už ale sílu nemám:-)

  Nepřítomnost Windows apps verze mě tedy značně překvapuje, to musím přiznat. Zrovna ideální aplikace a mohla být „mustrem“ pro ostatní, škoda.

 5. Jsem rád, že to vyhrála desktopová verze.

 6. vlada (neregistrovaný)

  Jsem myslel, ze moderni aplikace jsou budoucnost. Kdyz se ani MS do nich nijak zvlast nehrne, jak pak chce presvedcit partnery?

  • Ved povedali, ze neskor pride univerzalny Skype pre vsetko. Kedy to bude tazko povedat.

  • Presne Vlada. Ked aj MS odstrihne univerzalnu app, potom sa na to vykaslu aj ini (Viber a pod.) a bez univerzalnej app nebudu robit specialne na mobily, takze sa na to vyprdnu. Najskor MS propaguje univerzalne app a potrom jednu svoju zapichne. Ozaj nerozumiem kam to speje.

  • No jestli jsem to dobře pochopil, tak na mobilu buse Skype zaintegrován úplně. Obdobně jako byl FB. Skype patří pod Microsoft, tak je to logický krok.

 7. Doufám, že ta desktopová verze půjde na tabletu ovládat přinejhorším stejně dobře jako současná metro verze, ideálně to půjde ještě lépe.

 8. gchj (neregistrovaný)

  Nechapete.

  Moderní aplikace SKype bude. Jen univerzalní a integrovana do Windows 10. Na co mít tedy 2 “moderní“ aplikace a jednu desktopovou. TAk se jedna ruší s tím, že kdo zůstane na starší verzi Windows bude muset prostě používat desktopovou, ve Windows 10 bude aplikace Skype integrovana, unoverzalní a přizpůsobena pro dotyk i myš.

  • Nie, univerzalna Skype aplikacia nebude. Namiesto nej budu 3 univerzalne appky, ktore budu mat Skype integrovany (people, video, messaging). Skype v OS integrovany nebude.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).