Domů » Bleskovky » Mobilní Windows se zřejmě naučí nová gesta vyvolaná pohybem telefonu

Mobilní Windows se zřejmě naučí nová gesta vyvolaná pohybem telefonu

Na konci loňského roku vydal Microsoft beta verzi aplikace Gestures, která naučila Lumie vybavené akcelerometrem a proximity senzorem zvedat hovory přiložením telefonu k uchu, ztlumit vyzvánění otočením telefonu displejem dolů apod.

 

Aplikace Gestures Beta si vysloužila své místo na uservoice fóru Microsoftu, kam uživatelé mohou zasílat své budoucí návrhy pro její vylepšení. Některé z nich byly nově označeny jako zvažované, pokud by k jejich implementaci došlo, mohou se uživatelé mobilních Windows těšit na následující gesta a funkce:

  • Změna skladby v přehrávači při zatřesení telefonem
  • Vypnutí nebo odložení budíku otočením telefonu displejem dolů
  • Zavibrování, když protistrana zvedne hovor
  • Zvukové oznámení o vypnutí mikrofonu při otočení telefonu displejem dolů 

Jsme zvědaví, zda některé návrhy Microsoft použije. Zejména první by vyžadoval pečlivé vyladění, aby k přepínání skladeb nedocházelo samovolně například při běhu. 

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. tomas (neregistrovaný)

    Tak zavybrovanie pri dvihnuti hovoru ked niekomu volame neni zly napad

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).