Sledujte nás na YouTube

Mobilní Windows se zřejmě naučí nová gesta vyvolaná pohybem telefonu

Na konci loňského roku vydal Microsoft beta verzi aplikace Gestures, která naučila Lumie vybavené akcelerometrem a proximity senzorem zvedat hovory přiložením telefonu k uchu, ztlumit vyzvánění otočením telefonu displejem dolů apod.

 

Aplikace Gestures Beta si vysloužila své místo na uservoice fóru Microsoftu, kam uživatelé mohou zasílat své budoucí návrhy pro její vylepšení. Některé z nich byly nově označeny jako zvažované, pokud by k jejich implementaci došlo, mohou se uživatelé mobilních Windows těšit na následující gesta a funkce:

  • Změna skladby v přehrávači při zatřesení telefonem
  • Vypnutí nebo odložení budíku otočením telefonu displejem dolů
  • Zavibrování, když protistrana zvedne hovor
  • Zvukové oznámení o vypnutí mikrofonu při otočení telefonu displejem dolů 

Jsme zvědaví, zda některé návrhy Microsoft použije. Zejména první by vyžadoval pečlivé vyladění, aby k přepínání skladeb nedocházelo samovolně například při běhu. 

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. tomas (neregistrovaný)

    Tak zavybrovanie pri dvihnuti hovoru ked niekomu volame neni zly napad

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *