Domů » Bleskovky » Mobilní Windows se dočkají oblíbeného přehrávače MX Player

Mobilní Windows se dočkají oblíbeného přehrávače MX Player

Že by se podařilo vývojářům VLC Playeru strhnout vlnu zájmu o systém Windows Phone? Nedlouho po vypuštění neveřejné beta verze VLC Playeru se ve Windows Phone Store objevil jeden z nejoblíbenějších přehrávačů videa pro Android – MX Player. Nejprve to vypadalo, že se jedná o podvod, vzápětí pak přišlo ujištění od autorů, že se skutečně jedná o originální aplikaci ve velmi raném stádiu prototypu.

  

MX Player je navíc vyvíjen jako univerzální aplikace, tudíž je možné najít jej i ve Windows Store. Pokud se bude chtít přehrávač vyrovnat svému bratříčkovi pro Android, bude se v budoucnu muset naučit přehrávat snad všechny existující formáty videa a titulků a používat rozličná gesta pro posun ve videu nebo v titulcích. Dosavadní beta umí pracovat s videosoubory, dokáže je přejmenovat nebo smazat a pochopitelně i přehrát s možností navázat tam, kde jste skončili. S titulky si ale bohužel zatím neporadí a videa přehraje pouze ze složky Videa a nikoliv z Camera Roll.

    

Vývojáři s fanoušky aplikace komunikují prostřednictvím XDA fóra. Doufejme, že se MX Player (stejně tak i VLC Player) v budoucnu stane důstojným přehrávačem, jeho aktuální beta verzi pro Windows Phone si můžete stáhnout z následujícího odkazu.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Dano (neregistrovaný)

  Tak ak bude fungovať ako na Androide tak to bude paráda. Tam prehral zatiaľ všetko čo som potreboval… Samsung prehrávač nietoré videá nezvládol.

  • Dano (neregistrovaný)

   Snáď to nebude fail ako pri VLC playeri.

  • Tak VLC ešte nie je verejne dostupné, ale tá beta dostáva stále aktualizácie, tak keď to už konečne vypustia, snáď to bude dobrá aplikácia. Ale pracujú na tom už toľko, akoby mala zabezpečiť svetový mier.

 2. Pedro (neregistrovaný)

  Je dobře, že univerzální aplikace trošku přitahují vývojáře. Na pořádný přehrávač stále WP čeká. BETA VLC je v pohodě, ale stejně přehrávat videa s vysokým rozlišením je nemožné… pomalé a sekané. MXplayer má obrovskou popularitu na Androidu, určitě by mohli s WP aplikací uspět, protože přehrávačů je málo. Moliplay, VLC BETA a zbytek je odpad to ani nepočítám (CC player, Video aplikace MS apod.).

 3. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Jaka je zakladna klasickych Windows?

 4. Bublina (neregistrovaný)

  Stejně už to nemá cenu. Smíšek všechno stopnul :-).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).