Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Mobilní Windows 10 se naučí natáčet slow motion videa, chytře vytáčet čísla a snadněji platit přes NFC

Mobilní Windows 10 se naučí natáčet slow motion videa, chytře vytáčet čísla a snadněji platit přes NFC

Firmware Lumia Denim umožňuje vybraným telefonům Lumia natáčet video až ve 4K rozlišení, stále však není možné využít telefony se systémem Windows Phone k pořizování zpomalených záznamů. Tento nedostatek by měl odstranit příchod Windows 10, součástí nového systému mají být totiž i nové funkce fotoaparátu.

   

Kromě možnosti nastavit variabilně snímkovou frekvenci bude mezi novinky patřit vytváření profilů s předvoleným nastavením, natáčení HDR videa nebo nezávislé ovládání LED diody. Nebude chybět ani fotografování obrázků s poměrem stran 1:1, které využijí především fanoušci Instagramu

Do mobilních Windows se s „desítkami“ vrátí i chytré vytáčení čísel, které znali například majitelé telefonů se systémem Windows Mobile. Nový dialer bude kromě vyťukávání čísel zohledňovat i psaní jmen kontaktů podobným způsobem, jakým fungovaly našeptávací slovníky T9. Kromě toho má nový číselník obsahovat integrovanou funkci „Zlaté stránky“, skrze nějž má být možné jednoduše vyhledat telefonní číslo na osobu nebo organizaci, aniž byste je měli v seznamu.

Windows 10 přinesou i novinky v oblasti NFC plateb, díky podpoře HCE (Host Card Emulation) již nebude pro NFC platby vlastnit speciální SIM kartu. Požadavky na emulaci ve Windows 10 zatím splňují karty od Visa, MasterCard a AMEX, v budoucnu snad budou přibývat další významní hráči.

  

Díky členství v alianci FIDO a snaze Microsoftu vymýtit ze zařízení s Windows hesla, je pravděpodobné, že verifikace plateb bude probíhat např. na základě nasnímaných biometrických údajů uživatele.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments