Domů » Bleskovky » Mobilní Windows 10 se dočkají nového centra akcí: Víme, jak má vypadat

Mobilní Windows 10 se dočkají nového centra akcí: Víme, jak má vypadat

2. srpna vyjde velká letní aktualizace systému Windows 10 a jeho mobilní verze. Vývoj však tímto datem zdaleka nekončí, naopak už je v přípravách další update, který má údajně přijít příští rok na jaře. Ten se má ve větší míře věnovat právě mobilním Windows, které za necelý měsíc dostanou pouze několik kosmetických novinek.

notification2

Pokud můžeme věřit údajně uniklým dokumentům Microsoftu, můžeme se v budoucnu těšit například na přepracované centrum akcí. Mezi přepínače funkcí nastavení a notifikace se mají vměstnat dva nové prvky – řádek s rychlým přístupem k několika funkcím, a také posuvník ovládající úroveň jasu displeje. Jas lze aktuálně měnit pouze tlačítkem v několika krocích, posuvník by učinil změnu mnohem plynulejší. Otázkou je, nakolik je nutná čtveřice dalších přepínačů, která pouze ubírá prostor notifikacím.

notification

Zatím se jedná pouze o návrh založený na zpětné vazbě od Insiderů; pokud k nějakým změnám v budoucnu dojde, budou právě Insideři první, kdo si novinku vyzkouší. Předpokládáme, že v podobném duchu by se nesla i aktualizace centra akcí na počítačových Windows, neboť si Microsoft zakládá na jejich vzájemné podobnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments