Domů » Bleskovky » Mobilní Windows 10 o sobě dávají vědět na čínských serverech

Mobilní Windows 10 o sobě dávají vědět na čínských serverech

V lednu mají být představeny spotřebitelské novinky systému Windows 10 společně s mobilní verzí tohoto systému. Jak budou nová mobilní Windows vypadat, je prozatím velkou neznámou, podle oficiálních zpráv se „desítek“ mají dočkat všechny současné Lumie běžící na Windows Phone 8/8.1. Microsoft nová mobilní Windows testuje, několik návštěv zaznamenal například log čínské stránky ITHome.

  

Zatímco poslední sestavení vývojářské verze systému nese číslovku 8.10.14203, log odhalil novější verzi s číslovkou 8.10.14219 (GDR2?) a rovněž sestavení 8.15.12444(9), což je nepochybně příští majoritní verze systému. Jsme zvedaví, s jakými novinkami se Microsoft v lednu vytasí, a doufáme, že vývojářské preview na sebe nenechá dlouho čekat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  „log odhalil novější verzi s číslovkou 8.10.14219 (GDR2?) a rovněž sestavení 8.15.12444(9), což je nepochybně příští majoritní verze systému.“ Zajímavá dedukce Watsone. Majoritní jako 7.8?

 2. 8.10.14219 je jen minimální rozdíl verze proti GDR1, které je aktuálně na 8.10.14203. To asi nebude GDR2.

  Verze 8.15 se objevuje v různých analytikách už minimálně od srpna, ať je to cokoliv, není to tedy žádná novinka, viz [odkaz]

 3. Taky se mi nezdá, že půjde o příští majoritní verzi systému, obzvláště když kernel velkých win10 už má verzování 10.xxx

 4. Pedro (neregistrovaný)

  To zase vyplodil Nawzil (údajně Ex-Microsoft), nic podloženého a vůbec bych to nebral v potaz. Nejspíš to tak vůbec nebude.

 5. lerion (neregistrovaný)

  Já bych rád věděl, k čemu takový článek je? Mě nezajímá, jakou číslovku budou mobilní Windows mít, ale kdy vyjdou, jak budou vypadat a co budou umět.

  Tohle je naprosto zbytečný článek o absolutně ničem…

  • Tvůj komentář je ještě zbytečnější, ale to bys nebyl Ty :-D Příště to nečti a nebudeš muset tak akutně prskat. Zkus se někdy aspoň provětrat z okna :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).