Domů » Bleskovky » Mobilní hraní na vzestupu: příjmy v roce 2021 dosáhly téměř bilionu korun

Mobilní hraní na vzestupu: příjmy v roce 2021 dosáhly téměř bilionu korun

Hraní na chytrých telefonech není mezi ortodoxními hráči přijímáno příliš kladně. Když se totiž řekne mobilní hraní, často jako první přijde na mysl maminka na mateřské u Candy Crush či dítě školou povinné pařící Fortnite. Pravdou je, že hraní na smartphonech začíná nabírat na obrátkách, alespoň pokud jde o finanční výsledky podle analytické společnosti Sensor Tower.

Realme 7 hry uvod
Mobilní hraní je třeba brát vážně

Souhrnné příjmy z App Store a Obchodu Play dosáhly za první polovinu roku 2021 neuvěřitelných 65 miliard dolarů (cca 1,35 bilionu korun), z čehož hry tvoří 44,7 miliardy dolarů (cca 935 miliard korun), což značí meziroční nárůst o 18 procent.

Surface Duo
Příchod Xbox Game Pass na chytré telefony může celému odvětví jen pomoci

Kromě obratu ale rostly také zisky. Zatímco v roce 2019 činil zisk 30,2 miliardy dolarů (cca 630 miliard korun), za rok 2020 už to bylo 37,9 miliardy dolarů (cca 795 miliard korun), jedná se tedy o meziroční nárůst o 26 procent.

Realme 7 hry 2
Herní byznys na mobilních telefonech je na vzestupu

Žebříčku nejvýdělečnějších her dominuje Honor of Kings či PUBG Mobile, nechybí ale ani Roblox, Coin Master, Pokémon GO, Genshin Impact či již zmíněná Candy Crush Saga. Dá se předpokládat, že s příchodem služeb jako Xbox Game Pass mobilní hraní poroste ještě více.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Takže blbé p2w srandahry budou i nadále zahlcovat mobilní platformy. AAA titulů se nedočkáme. Alespoň můžeme poděkovat Microsoftu za Xbox cloud.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).