Domů » Bleskovky » MIUI 12 v globální premiéře. Aktualizace se dočká téměř 50 smartphonů

MIUI 12 v globální premiéře. Aktualizace se dočká téměř 50 smartphonů

Společnost Xiaomi včera globálně představila nové prostředí MIUI 12, jehož čínská premiéra se odehrála před třemi týdny. Důležité je, že majitelé smartphonů čínské značky nebudou muset na softwarové novinky čekat příliš dlouho, první se aktualizace dočkají už v příštím měsíci.

miui 12

MIUI 12: nový design, lepší zabezpečení a spousta dalšího

MIUI 12 přináší několik vylepšení. Na první pohled si všimnete upraveného designu, který má poskytovat více informací a uživatel se v něm bude snáze orientovat. Nové jsou i systémové animace, které mají být díky novým technologiím velmi plynulé. Přibyly také nové tapety na plochu, mezi ně patří i výjevy planetárních těles podle oficiálních snímků NASA.

miui 12 6

V Xiaomi také mysleli na bezpečnost a ochranu soukromí; uživatel se snáze dostane k podrobným informacím o chování jednotlivých aplikací a jejich oprávnění. Pokud např. aplikace využívá fotoaparát, mikrofon nebo GPS, objeví se ve stavovém řádku viditelné upozornění.

MIUI 12 1 1

Mezi další novinky v prostředí MIUI 12 patří přepravovaný multitasking ve formě plovoucích oken, vylepšená funkce sdílení obrazovky, či úsporný režim Ultra Battery Saver.

Nové prostředí dostane 47 telefonů

Všechny tyto novinky dorazí postupně na 47 telefonů, přičemž první vlna aktualizací se rozběhne již na konci června. Svezou se na ní smartphony:

  • Xiaomi Mi 9, 9T a 9T Pro
  • Redmi K20 a K20 Pro

V dalších měsících pak budou následovat tyto modely:

Redmi Note 7/ Redmi Note 7 Pro/ Redmi Note 8 Pro/ Redmi Note 9/ POCOPHONE F1/ POCO F1/ Mi 10 Pro/ Mi 10/ POCO F2 Pro/ POCO X2/ Mi 10 Lite/ Mi Note 10/ Mi 8/ Mi 8 Pro/ Mi MIX 3/ Mi MIX 2S/ Mi 9 SE/ Mi 9 Lite/ Redmi Note 7S /Mi Note 3/ Mi MIX 2/ Mi MAX 3/ Mi 8 Lite/ Redmi Y2/ Redmi S2/ Redmi Note 5/ Redmi Note 5 Pro / Redmi 6A/ Redmi 6/ Redmi 6 Pro/ Redmi Note 6 Pro/ Redmi Y3/ Redmi 7/ Redmi 7A/ Redmi Note 8/ Redmi Note 8T/ Redmi 8/ Redmi 8A/ Redmi 8A Dual/ Redmi Note 9s/ Redmi Note 9 Pro/ Redmi Note 9 Pro Max/ Mi Note 10 Lite

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).