Domů » Bleskovky » Mistr Photoshop: Jak by vypadaly Apple Watch s kruhovým displejem?

Mistr Photoshop: Jak by vypadaly Apple Watch s kruhovým displejem?

Na hodinky Moto 360 se čekalo poměrně dlouho, a jakmile přišly na trh, byla první várka v obchodě Google a v řetězci Best Buy vyprodána během první hodiny prodeje. Kulatý číselník zkrátka k hodinkám patří a uvědomuje si to i LG nebo Alcatel OneTouch. O to větší překvapení bylo představení Apple Watch, na jejichž těle sice nenajdete ani jedno „ostré“ místo, jejich displej je však obdélníkový.  

   

Designer Alcion otevřel Photoshop a vytvořil rendery znázorňující, jak by mohly Apple Watch s kruhovým displejem vypadat. Prostředí systému jako domovská obrazovka, číselníky nebo fitness funkce tomuto návrhu velmi sluší, ovládací prvky a senzory na zadní straně zůstaly zachovány.

    

  

Co však dělá tento návrh poněkud nereálným, je tloušťka hodinek. Současná generace nositelné elektroniky včetně Apple Watch i přes větší tloušťku trpí poměrně mizernou výdrží na baterii a takto tenký model by na tom byl patrně ještě hůře. Snad v následujících letech dojde k nějaké změně, aby se mohly podobné rendery stát realitou.

  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  1. Fore (neregistrovaný)

    Nevím, co všichni vidí na tom, že chytré hodinky musí být nutně kruhové. Když už mají hodinky něco umět, mají mít i displej se kterým se dá pořádně pracovat. Doufám, že GEAR (S) line zůstane ještě dlouho tak jak je.

  2. Na tyhle hodinky jsem oproti těm skutečným řekl wau

  3. Stejně, kdo v dnešní mobilní době nosí hodinky (také jsem nosíval hodinky..do doby prvního mobilu)? Buď ti, pro které jsou hodinky součástí jejich reprezentace, ale ti si na zápěstí nevezmou tuto elektronickou hračku, ale nějaké tradiční luxusní ručičkové švýcarské nebo ti, kdo to využívají pro sport – měření, sledování trasy či sebe.

  4. iLOLO (neregistrovaný)

    Pan redaktor, nie vsetka grafika sa tvori vo photoshope. Na 3D vizualicie su tu aj ine programy (3D MAX, MAYA, Cinema). Ja viem ze je to detail, ale pisete clanok, tak si dam tu namahu a nieco zistim. Je to rovnake ako keby som ja pisal ze Apple vydalo novu verziu Windows… (uz chapete za akeho idiota potom vyzerate pred komunitou grafikov …)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).