Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Microsoftu se daří: zisky překonaly očekávání

Microsoftu se daří: zisky překonaly očekávání

Microsoft zveřejnil své výsledky za čtvrtý kvartál fiskálního roku 2017. Uplynulé období bylo pro Microsoft velmi příjemné – ve všech ohledech překonal očekávání a tržby mu meziročně vzrostly o více než 9% na 24,7 miliard USD. Čistý zisk na jednu akcii pak dokonce rostl meziročně o 42%.

Za skvělými výsledky stojí úspěch cloudových řešení Microsoftu v čele s Azure, kde byl meziroční nárůst neuvěřitelných 97%. Cloudové služby již v současnosti tvoří třetinu celkových tržeb Microsoftu.

Poměrně slušně se dařilo i produktům z řady Surface, u nichž byl zaznamenán pouze 2% pokles prodejů, což je o dost lepší výsledek než loňských 26%. Za stabilizací stojí povedené přístroje Surface Laptop a Surface Pro.

Nedávno pohlcená profesionální síť LinkedIn v letošním roce poprvé překonala zisk jedné miliardy dolarů a akvizice se tak zatím jeví jako vydařená. Microsoftu ovšem na druhou stranu stouply právě hlavně kvůli LinkedInu provozní náklady o 41%, což představuje v číslech další miliardu dolarů. Sociální síť LinkedIn je tedy pro Microsoft zatím z hlediska účetnictví na nule, ale pokud bude současný růst pokračovat, již brzy by měla začít generovat zisk a „splácet“ oněch 26,2 miliard USD za nějž ji Microsoft koupil.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentáře

  1. no hura, čo sa tyka Surface. Dufam že už pochopili, že nevydať 2 roky nastupcu je sprostosť. Snad co skoro predstavia aj nastupcu Surface 3

  2. Dobrá zpráva.

  3. htcjirka

    Samé dobré zprávy.Gratulace. ????

  4. Tomas (neregistrovaný)

    Mam radost. Tak to by mohli par milionov obetovat a vydat novu lumiu

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel