Domů » Bleskovky » Microsoft zrušil druhou generaci Hololens, ta třetí má dorazit nejdříve v roce 2019

Microsoft zrušil druhou generaci Hololens, ta třetí má dorazit nejdříve v roce 2019

Microsoft se při oznamování posledních hospodářských výsledků pochlubil, že prodal tisíce náhlavních souprav pro rozšířenou realitu Hololens. Nejedná se o vysoké číslo, jelikož tyto brýle jsou určeny především vývojářům, a také profesionálům, kteří jejich služby využijí. Současná generace Hololens má několik omezení (např. malé pole pro zobrazování hologramů), které by mohla odstranit generace příští, bohužel na tu si ještě počkáme.

Vyzkoušeli jsme Microsoft HoloLens: Jako v Minority Report

Podle informací bloggera Paula Thurota totiž Microsoft vývoj druhé generace Hololens zrušil a chystá se urychlit vývoj generace třetí. Redmonští mají s rozšířenou realitou poměrně významný náskok před konkurencí, a tak si mohou dovolit učinit větší mezigenerační skok, a nepředstavovat pouze lehce vylepšený současný model. Třetí generace má být mnohem inovativnější, ale bohužel má být její masová výroba zahájena až v polovině roku 2019. O rok později chce mít Microsoft údajně na kontě 80 milionů prodaných souprav.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. A takto je to v pripade MS se vsim. Zase si nechaji ujet vlak, dva a pul roku je v teto oblasti strasne dlouha doba. Nu coz, videli jsme to v jejich podani jiz nekolikrat, takze nic noveho.

    • Ak preskocia mierne vylepsenia a urychlia verziu s vacsimi zmenami, tak preco nie. Toto aj tak neni urcene pre beznych uzivatelov, za 3000 si to nekupis ani ty ani ja.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).