Domů » Bleskovky » Microsoft zlevňuje OneDrive až o 70 %, předplatitelé Office 365 dostanou zdarma 1 TB navíc

Microsoft zlevňuje OneDrive až o 70 %, předplatitelé Office 365 dostanou zdarma 1 TB navíc

Microsoft oznámil velké slevy úložiště OneDrive, které činí v některých případech více než 70 %, nyní jsou srovnatelné například s cloudovým úložištěm Google Drive. Navíc se zvedla kapacita zdarma ze 7 GB na 15 GB a velkého balíku zdarma se dočkají předplatitelé služby Office 365, kterým úložiště naroste o rovný 1 TB.

Dosavadní balíčky nad kapacitu zdarma byly celkem tři, 50 GB za 4,49 USD, 100 GB za 7,49 USD a 200 GB za 11,49 USD měsíčně. První z nich byl z nabídky zcela odstraněn, cena 100GB balíčku se smrskla na 1,99 USD (asi 40 Kč bez DPH) a 200GB balíček aktuálně stojí 3,99 USD (asi 80 Kč bez DPH) měsíčně. Jelikož změny cen mají proběhnout až v příštím měsíci, neznáme přesné částky měsíčních a ročních balíčků v korunách.


Nové měsíční ceny úložiště na OneDrive v amerických dolarech

Ohlášené novinky mohou mít pozitivní vliv na prodej předplatného Office 365, zejména verze pro domácnosti. Kromě pěti licencí kancelářského balíku totiž kupující dostane navíc 1 TB volného místa pro každého z pěti členů domácnosti. Když si uvědomíme, že dosud stálo roční předplatné 200GB prostoru na OneDrive 100 dolarů, tak za přibližně tuto cenu lze nyní získat Office 365 pro pět členů a k tomu 5 TB místa na OneDrive.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
mimonaut
Uživatel
mimonaut

Pecka! Dalo se čekat, že na google zareagují. Jsem zvědavý na roční balíčky.

ArisenTie (neregistrovaný)
Anonym
ArisenTie (neregistrovaný)

Ještě se mi tato nabídka na můj OneDrive účet nedostala. Bude to u office 365 napořád, nebo je to jen řekněme speciální akce na týden nebo dva?

Jakub Karásek
Anonym
Jakub Karásek

Cituji ze článku: „Jelikož změny cen mají proběhnout až v příštím měsíci, neznáme přesné částky měsíčních a ročních balíčků v korunách.“

kraken
Uživatel
kraken

Z 7 na 15GB + 3 ak je aktivovane zálohovanie fotiek z mobilu.

Dano (neregistrovaný)
Anonym
Dano (neregistrovaný)

Ale na to že boli časy keď zdarma bolo 25GB sa už dávno zabudlo… Takže pre mňa je základná ponuka stále znížená (ako starý zákazník mám 25+3).

FantomasMan
Uživatel
FantomasMan

To sa potešili zákazníci čo sa predplatili OneDrive pred mesiacom. Ale predajcovia ktorý oblbovali firmy o ohromnej výhodnosti a cene OneDrive.

mceza
Uživatel
mceza

Cože, to budu mít další 1TB v cloudu? :D Už těch 75 GB, co mám teď nedokážu využít :D

Martin Prokop
Uživatel
Martin Prokop

Oni lidé hlavně cloud tolik nepoužívají. To je motivace prostě lidi ke cloudu vůbec přitáhnout.

Zatím veřejný cloud vypadá na stejnou bublinu jako byl WEB2.0

dfsdfs (neregistrovaný)
Anonym
dfsdfs (neregistrovaný)

mam 39TB na cinskej stranke a to mi staci

mceza
Uživatel
mceza

A umí ta čínská stránka nativně synchroznizovat obsah s PC, telefonem, tabletem a webovým rozhraním?

matonka007
Uživatel
matonka007

Proč by neuměla? :) [odkaz] teď nabízí sice jen 2 TB ale byla akce i s 15TB a má aplikace jak pro PC, tak pro mobilní telefony a záloha funguje bezvadně :) Dokonce umí i šikovně třídit fotky (když se správně nastaví)