Domů » Bleskovky » Microsoft zlevňuje OneDrive až o 70 %, předplatitelé Office 365 dostanou zdarma 1 TB navíc

Microsoft zlevňuje OneDrive až o 70 %, předplatitelé Office 365 dostanou zdarma 1 TB navíc

Microsoft oznámil velké slevy úložiště OneDrive, které činí v některých případech více než 70 %, nyní jsou srovnatelné například s cloudovým úložištěm Google Drive. Navíc se zvedla kapacita zdarma ze 7 GB na 15 GB a velkého balíku zdarma se dočkají předplatitelé služby Office 365, kterým úložiště naroste o rovný 1 TB.

Dosavadní balíčky nad kapacitu zdarma byly celkem tři, 50 GB za 4,49 USD, 100 GB za 7,49 USD a 200 GB za 11,49 USD měsíčně. První z nich byl z nabídky zcela odstraněn, cena 100GB balíčku se smrskla na 1,99 USD (asi 40 Kč bez DPH) a 200GB balíček aktuálně stojí 3,99 USD (asi 80 Kč bez DPH) měsíčně. Jelikož změny cen mají proběhnout až v příštím měsíci, neznáme přesné částky měsíčních a ročních balíčků v korunách.


Nové měsíční ceny úložiště na OneDrive v amerických dolarech

Ohlášené novinky mohou mít pozitivní vliv na prodej předplatného Office 365, zejména verze pro domácnosti. Kromě pěti licencí kancelářského balíku totiž kupující dostane navíc 1 TB volného místa pro každého z pěti členů domácnosti. Když si uvědomíme, že dosud stálo roční předplatné 200GB prostoru na OneDrive 100 dolarů, tak za přibližně tuto cenu lze nyní získat Office 365 pro pět členů a k tomu 5 TB místa na OneDrive.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Pecka! Dalo se čekat, že na google zareagují. Jsem zvědavý na roční balíčky.

 2. ArisenTie (neregistrovaný)

  Ještě se mi tato nabídka na můj OneDrive účet nedostala. Bude to u office 365 napořád, nebo je to jen řekněme speciální akce na týden nebo dva?

  • Jakub Karásek

   Cituji ze článku: „Jelikož změny cen mají proběhnout až v příštím měsíci, neznáme přesné částky měsíčních a ročních balíčků v korunách.“

 3. kraken (neregistrovaný)

  Z 7 na 15GB + 3 ak je aktivovane zálohovanie fotiek z mobilu.

  • Dano (neregistrovaný)

   Ale na to že boli časy keď zdarma bolo 25GB sa už dávno zabudlo… Takže pre mňa je základná ponuka stále znížená (ako starý zákazník mám 25+3).

 4. To sa potešili zákazníci čo sa predplatili OneDrive pred mesiacom. Ale predajcovia ktorý oblbovali firmy o ohromnej výhodnosti a cene OneDrive.

 5. Cože, to budu mít další 1TB v cloudu? :D Už těch 75 GB, co mám teď nedokážu využít :D

 6. Martin P. (neregistrovaný)

  Oni lidé hlavně cloud tolik nepoužívají. To je motivace prostě lidi ke cloudu vůbec přitáhnout.

  Zatím veřejný cloud vypadá na stejnou bublinu jako byl WEB2.0

 7. dfsdfs (neregistrovaný)

  mam 39TB na cinskej stranke a to mi staci

  • A umí ta čínská stránka nativně synchroznizovat obsah s PC, telefonem, tabletem a webovým rozhraním?

  • Proč by neuměla? :) [odkaz] teď nabízí sice jen 2 TB ale byla akce i s 15TB a má aplikace jak pro PC, tak pro mobilní telefony a záloha funguje bezvadně :) Dokonce umí i šikovně třídit fotky (když se správně nastaví)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).