Domů » Bleskovky » Microsoft zavírá všechny své kamenné prodejny. Navždy

Microsoft zavírá všechny své kamenné prodejny. Navždy

Microsoft v posledních letech rozšiřoval po celém světě vlastní síť kamenných obchodů, aby pro své zákazníky vytvořil podobný nákupní zážitek jako má Apple. Lidé si v nich mohli vyzkoušet všechny druhy zařízení, které Microsoft nabízí. Tento přímý kontakt prodejce se zákazníkem narušila pandemie COVID-19, kvůli které byla většina Microsoft Storů dočasně uzavřena. Namísto otevření však přichází poměrně ledová sprcha – Microsoft tento pátek oznámil, že všechny své obchody zavírá permanentně.

Microsoft ruší všech 83 kamenných prodejen

Redmondská firma tvrdí, že uzavření všech 83 Microsoft Storů po celém světě je součástí strategické změny, která má vést k posílení online prodejů. Microsoft chce do svého webového obchodu investovat více prostředků a také posílit jeho obsluhu; tu by měli tvořit prodejci ze zrušených kamenných prodejen, žádný z nich by neměl být propuštěn. Z některých obchodů (v NYC, Sydney, Londýně a v Redmondu) Microsoft vytvoří „centra zkušeností“, avšak žádný hardware zde prodávat nebude.

microsoft store

Nás rušení kamenných prodejen Microsoftu příliš trápit nemusí, neboť v ČR se žádná nenachází. Můžeme jen doufat, že investice do online prodeje přidají Českou republiku do seznamu zemí, kde Microsoft oficiálně prodává svůj hardware. V souvislosti s uzavíráním kamenných prodejen Microsoft oznámil, že v příštím kvartálním zúčtování kvůli tomuto kroku odepíše 450 milionů USD (asi 10,7 miliard korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Tomáš Štěrba

  To je dle mého velice špatně a divím se, že světové vlády těmto krokům nezabrání. Na jednu stranu žijeme v době, kdy je nám vtloukan zdravý životní styl, kuřáci by měli mít dražší zdravotní výdaje atd, atd… Ale na druhou stranu, firma jako je Microsoft veřejně a zcela otevřené řekne, že místo toho aby jste si udělali procházku a privlizili se k one pomyslné hranici 10.000 kroku za den, tak si máte doma lapnout na prdel a objednat si to z netu.
  Tak by to být nemělo a ta digitalizace mi začíná být čím dál protivnejsi.

 2. Typický Microsoft pod vedením Indů – vždycky něco rozjede a když to začíná fungovat, tak z toho vycouvá.

  • Zacina fungovat? Ty mas nejaka data o tom, ze se jim ty obchody vyplatily? Ja jsem osobne byl v jednom v Chicagu a byl naprosto prazdny, takze bych se nedivil, kdyby to podobne nevypadalo i u ostatnich. Tech obchodu by muselo byt sakra vic, aby mely efekt jako Apple story treba (+teda fakt ze MS nema image jako Apple), takze pak chapu, ze se to MS proste nevyplati a sazi spis na online.

   • Hlavně je otázka, co v těch storech ukazovali? Surface? Mám ty produkty rád, ale na to se přijde podívat minimum zákazníků… to není jak Apple store, kde se chodí fotit náctiletí, aby měli fotku s iPhonem na instagram.

   • Jop Surface produkty proste. Od klavesnic az po Surface studio. Jinak do Apple store se taky nechodi fotit nactileti, iPhone zase neni zas tak nedostupna zalezitost – zvlast v zahranici, kde ty ofiko kamenne obchody jsou.
    Na druhou stranu, casto tam chodi lide, kteri o Apple vlastne ani zajem ani nemaji, ptze spousta Apple storu ma brilantni architekturu a je to proste pekne misto na to chvili posedet – znovu mam ted na mysli prave Chicago.
    [odkaz]

 3. Všechny ty krámy zrušili bo kdo viděl věci od MS naživo tak schoval prkenici a rychle utek pryč…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).