Domů » Bleskovky » Microsoft zastavil aktualizaci Lumia Cyan pro zařízení s WP8.1 z Developer Preview

Microsoft zastavil aktualizaci Lumia Cyan pro zařízení s WP8.1 z Developer Preview

Včera jsme vás informovali o problému, který nastává při aktualizaci telefonů s aktivovaným šifrováním BitLocker na nejnovejší verzi systému s firmwarem Lumia Cyan. Tyto potíže se údajně týkají pouze těch zařízení, na nichž je nainstalován systém Windows Phone 8.1 z programu Developer Preview. V Microsoftu tento problém aktuálně vyšetřují a aktualizační proces pro tato zařízení zastavili.

 

Bohužel update byl zastaven nejen pro zařízení s aktivovaným BitLockerem, ale pro všechny telefony s WP8.1 z Developer Preview. Spuštěn bude znovu, jakmile se podaří chybu odstranit. Zákazníci, jimž aktualizační proces selhal a byl ukončen „modrou smrtí“ nebo ti, kteří si chtějí nainstalovat aktualizaci Lumia Cyan již nyní, mohou použít Nokia Software Recovery Tool a stáhnout poslední komerční verzi softwaru, tzn. Windows Phone 8. Z této verze lze aktualizovat zařízení bez potíží, bohužel při downgradu systému dojde ke ztrátě uživatelských dat.

 

Snad se podaří Microsoftu problém vyřešit dříve, než bude do světa vypuštěna aktualizace pro další vlnu zařízení. V současné době je aktualizace Lumia Cyan dostupná pouze pro telefony Lumia 925 a 625.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. Michal (neregistrovaný)

  Ahoj, můžete poradit? Mám na Nokia 925 software 8.1. z preview for developers. Abych mohl telefon aktualizovat na cyan, chtěl jsem systém ponížit na verzi 8.0. dle doporučení Microsoftu. Stáhnul jsem tedy dle návodu Nokia software recovery tool – jenže ten mi nedává vůbec na výběr a nabízí pouze instalaci/obnovu stejné verze softwaru, která je v telefonu, tedy 3051.40000.1345.1003 Jak, prosím, tedy mohu udělat downgrade na 8.0.?? Děkuji

  • To je v poradku, toto sestaveni FW ti snizi verzi OS a tudiz budes mit WP8 bez DP.

   DP preview meni jen sestaveni OS, nikoliv FW.Proto koukas v telefonu na verzi FW a prijde ti to stejne.

 2. Michal (neregistrovaný)

  Dekuji :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).