Microsoft přestal nabízet poslední aktualizaci Windows 10 Mobile: Na vině jsou problémy při updatu

Nedávno jsme vám přinesli recenzi smartphonu Microsoft Lumia 950, jemuž jsme v hodnocení museli strhnout body za nestabilní systém se softwarovými chybami, které často vedly k restartům. Část těchto problémů měla řešit nedávno vypuštěná aktualizace povyšující sestavení na číslo 10586.29, bohužel kvůli problémům při updatu ji musel Microsoft zastavit.

  

Uživatelé nových Lumií hlásí celkem tři problémy:

 • aktualizace se vůbec neobjeví
 • zasekne se na 0 %
 • neustále hlásí, že je zaplněná paměť telefonu

Microsoft nyní pracuje na nápravě chyb, do jejich vyřešení však bude distribuce této aktualizace pozastavena. Naštěstí aktualizační problémy nemají žádný vliv na chod tohoto sestavení, které si již spousta uživatelů stihla nainstalovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. FantomasMan (neregistrovaný)

  Nuž na mojej L550 sa objavili všetky tieto hlásenia pri update 10586.29. Ale nakoniec sa mi to podarilo stiahnúť a nainštalovať. A ako ? Mobil som dal do resetoval a napojil na nabíjačku.

 2. Tomaš K (neregistrovaný)

  Komedia pokračuje…

  • steelspace (neregistrovaný)

   Lepší je updaty vůbec nevydávat a enchat uživatele, ať si je sami zkompilují ze zdrojáků jako Android.

  • borix (neregistrovaný)

   Tomáši, teď to neber jako rýpnutí do androidu, ale kdyby se psalo o takovýchhle drobnostech i co se androidů týká, na zpravodajských serverech se rázem zaplní veškerá kapacita.

  • Menty (neregistrovaný)

   Steelspace, ty jsi lhář, já se divím, že jsi tady ještě nedostal banána. Situace u Androidu a Windows je prakticky totožná. Referenční telefony update dostanou, u ostatních je to na výrobcích. Copak může MS za to, že 8S nedostane update na destíky (ono nedostalo ani GDR1). Stejně tak Google nemůže za to, že třeba SONY, Samsung a já nevim (to jenom namátkou) svoje zařízení neupdatují. Vyndej si laskavě hlavu z p*dele.

  • uni (neregistrovaný)

   borix (neregistrovaný): No copak Android, to více méně nikoho nezajímá, reps. je to tam std., ale u Apple, to by byl kolotoč. To by se možná dostalo i do Nova zpráv, jak by bylo super si do Apple kopnout:)

  • steelspace (neregistrovaný)

   Menty, Menty, já nikde netvrdím, že Android nemá aktualizace, já jen tvrdím, že od výrobce (alespoň u těch levnějších a běžných modelů) se jí málokdo dočká a pro si může sám verzi opravit z uvolněných zdrojáků.

   Nexusů je naprosté minimum a situace je tam přesně opačná oproti Windows (tam jsou referenční telefony v drtivé převaze).

  • Menty (neregistrovaný)

   Tak když to nazýváš Androidem, tak tím říkáš, že Android. To je jednoduché naprosto. Jak jsem řekl, nelze to generalizovat, což ale ty děláš (buď nevědomě nebo záměrně). Microsoft a Google připravují naprosto stejné podmínky, je na výrobcích, jak se s nimi popasují. Když jsem měl ATIV S (který paradoxně dostával update ještě dříve, než Lumie), tak jsem taky nebrečel, že nedostane nejspíš desítky. Majitelé třeba mnou zmiňovaného 8S taky nebrečí. Tak prosím taky nebreč, pokud někomu na updatech tak záleží, má naprosto svobodnou volbu si pořídit zařízení „z dílen“ Google, pokud chce HTC, Samsung atd, musí se smířit, že jednoho dne se na jeho zařízení zřejmě nová verze OS nedostane. A je jedno, jestli je to OS od Google nebo MS nebo čehokoliv.

  • Lukass71 (neregistrovaný)

   STEELSPACE VČERA V 16:09 | REAGOVAT

   Menty, Menty, já nikde netvrdím, že Android nemá aktualizace, já jen tvrdím, že od výrobce (alespoň u těch levnějších a běžných modelů) se jí málokdo dočká a pro si může sám verzi opravit z uvolněných zdrojáků.

   Nexusů je naprosté minimum a situace je tam přesně opačná oproti Windows (tam jsou referenční telefony v drtivé převaze).

   Protože nikdo jiný Windows Phone telefony vyrábět nechce :)

 3. uni (neregistrovaný)

  Dá se to pochopit, přeci jen je to globální aktualizace na hafo přístrojů, něco může uniknout. Mmt, ono jde o tři modely?

  • Royce (neregistrovaný)

   V první části věty jsem si říkal, že by Uni dospěl.. ale ten konec mě vyvedl z omylu..

  • uni (neregistrovaný)

   Zajímavé, přitom ta první věta byla nesmysl:)

  • borix (neregistrovaný)

   Chápu, že i článek je sepsán trochu zavádějícím způsobem a ty problémy se týkají sestavení 10586.29 jako celku, ale ani UNI nemůže být tak tupej, aby záměrně napsal takovej omyl. Takže UNI nejenom že nedospěl, ale bohužel se tento stav ani nezlepší, vzhledem k tomu, jak dlouho své názory už šíří. :-)

  • mokashi (neregistrovaný)

   Nikdy v cele historii lidstva se nestalo, ze by blbec zmoudrel, takze necekej nejake zlepseni.

 4. Menty (neregistrovaný)

  Je to dost smutný, když si vzpomenu na původní sedmičky, potažmo ještě osmičky.

 5. Kikina (neregistrovaný)

  Umírající kobyla kope. Tak se nějakým kopancům u Windows 10 nedivte.

 6. TomasSX1 (neregistrovaný)

  Update je spat

  [odkaz]

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *