Domů » Bleskovky » Microsoft vydal finální verzi Windows 10 Mobile, zatím ale pouze pro Insidery

Microsoft vydal finální verzi Windows 10 Mobile, zatím ale pouze pro Insidery

Microsoft včera v nočních hodinách uvolnil nové Insider preview operačního systému Windows 10 Mobile. Konkrétně se jedná o build s označením 10586, se kterým půjdou do prodeje nové Lumie 950 a 950 XL. S největší pravděpodobností by se tedy mělo jednat o finální sestavení, což podtrhuje fakt, že stejné číslo buildu měla i finální verze systému Windows 10 Threshold 2. Martin Suchan rovněž na Twitteru upozornil, že se jedná o vůbec první build, který má stejné číslo sestavení na desktopu, telefonech a Xboxu One.

Sestavení 10586 opravuje většinu dříve nahlášených bugů, nicméně jeden závažný zde stále zůstal a týká se především těch uživatelů, kteří po minulém upgradu (build 10581) uvedli své zařízení do továrního nastavení. Po instalaci nového buildu pak telefon může zůstat zacyklený v restartech. Pokud se vám toto také stane, řešením je provést downgrade na Windows Phone 8.1 skrze nástroje Windows Phone Recovery Tool a následná čistá instalace nového buildu. Vždy samozřejmě nezapomeňte provést zálohu.

Tato chyba se ale týká pouze členů Insider programu a běžným uživatelům se vyhne. Ti totiž tento update dostanou formou OTA aktualizace, což opět potvrzuje fakt, že se jedná o finální verzi Windows 10 Mobile. Samotná rychlost systému po aktualizaci je blesková a v praxi na nic nečekáte.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments