Domů » Bleskovky » Microsoft uvádí 10 důvodů, proč přejít na Windows 10. V kampani si bere na pomoc děti

Microsoft uvádí 10 důvodů, proč přejít na Windows 10. V kampani si bere na pomoc děti

Přesně za týden uvolní Microsoft systém Windows 10, v Americe tudíž začala propagační televizní kampaň, která se po 29. červenci přesune i k nám. Hlavní tváří americké kampaně jsou děti, jejichž prostřednictvím nám chce Microsoft ukázat, co všechno naše děti oproti nám při používání počítačů, tabletů a dalších zařízení s Windows nezažijí (a naopak zažijí).

Nebudou se muset přihlašovat hesly, ale postačí jím pouze jejich úsměv; budou se moci intuitivně pohybovat na webu pomocí dotykových obrazovek; a také se budou moci svěřit se do péče digitální personální asistentky. Na všechny „dětské“ reklamy se můžete podívat na tomto YouTube kanále.

Microsoft však ve své reklamní kampani myslí i na současné uživatele svých systémů. Deset dní před magickým 29. červencem začal po jednotlivých dnech zveřejňovat důvody, proč by měli přejít na Windows 10. Prvním důvodem je známé prostředí v čele s nabídkou Start, druhým důvodem personální asistentka Cortana a poslední zveřejněný benefit je internetový prohlížeč Microsoft Edge. Dalších sedm důvodů bude postupně zveřejněno na tomto YouTube kanále

10 Reasons to Upgrade to Windows 10: IT’S FAMILIAR

S blížícím se příchodem Windows 10 nezapomněli v Redmondu ani na Insidery, kteří Microsoftu při vývoji systému pomáhali. Jako poděkování byla uvolněna oficiální sada wallpaperů s „ninja kočkou“ jedoucí na jednorožci a držící prapor Microsoftu. Ta byla před několika měsíci uvolněna jako samolepka a začala se virálně šířit internetem. Za poslední měsíce vznikly stovky parodií (jako například tato s hlavou hlavního manažera operačních systémů Microsoftu Gabriela Aula), nyní jí Microsoft přidává dva nové přátele – T-Rexe a Narwhalla.

    

Tapety byly uvolněny pro různá rozlišení a různá zařízení (včetně náramku Band), stáhnout si je můžete na této stránce. Na Twitteru pod hashtagy #windows10 #ninjacat navíc můžete sledovat nově vznikající parodie.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Kokoš (neregistrovaný)

  nemam rád když se v reklamách používají na propagaci děti. Přijde mi to neetické. K windows 10, všechno je lepší než 8.x

  • lerion (neregistrovaný)

   Take to moc nemusim, ale zde to uplne spatne udelano neni – „tady prcek je jeste maly, ale narodil se ve skvalou dobu, az vyroste, bude svet plny uzasnych Windows veci“.

 2. Radsej v reklamach ako vo fabrikach

  • Milan (neregistrovaný)

   Naopak, děti je potřeba vést k práci. Čím dřív tím lépe.

 3. yegor (neregistrovaný)

  Nojo, je to OS vhodný tak leda pro děti :-D

  • Martin Alexandr

   V tom pripadě nevim co je pak iOS a android kdyz je windows pro děti :D to je system pro spermie? :D

  • Apple davno pouzival v reklamach deti ako sa hraju na ipadoch a rozsiruju svoje obzory geometrickym radom :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).