Domů » Bleskovky » Microsoft vyvíjí pro Android Wear: První aplikací je OneNote

Microsoft vyvíjí pro Android Wear: První aplikací je OneNote

To, že Microsoft své služby nešíří pouze prostřednictvím vlastních platforem, ale nabízí srovnatelné (v některých případech dokonce lepší) aplikace i pro konkurenční systémy, je známá věc. Office, OneDrive nebo Skype mohou zákazníci užívat bez ohledu na to, zdali mají ve svém zařízení Windows (Phone), Android nebo iOS. Další zastávkou rozjetého redmonského vlaku jsou hodinky s Android Wear.

   

První aplikací Microsoftu pro chytré hodinky s Android Wear je poznámkový blok OneNote. Jeho použití je velmi jednoduché, poznámky se přidávají hlasově příkazem „OK, Google, take a note“ a jsou uloženy v textové podobě. Zobrazení uložených poznámek ale bohužel v tuto chvíli není možné, což bych osobně ocenil například v obchodě při prohlížení nákupního seznamu. Snad tato funkce bude doplněna později. Pro instalaci OneNote pro Android Wear je zapotřebí mít nainstalovanou aplikaci OneNote na telefonu s Androidem verze 4.3 a vyšší.

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Vojta (neregistrovaný)

    Ta hrozná ikona ve čtverci je jako pěst na oko. Jinak proti tomu nic nemám :).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).