Microsoft vyvíjí novou herní konzoli, která nebude mít prakticky žádný výkon

900 450 Xbox Series S

Pokud si dnes chcete zahrát plnohodnotné AAA tituly, nemusíte kupovat drahé počítače nebo specializované herní konzole. Díky možnosti streamování vám postačí prakticky jakékoliv zařízení, které je schopné připojit se k rychlému internetu, a hrát na něm hry prostřednictvím služeb Google Stadia, Nvidia GeForce Now nebo Microsoft Xbox Cloud Gaming.

Chcete-li si cloudové hraní užít i na svém televizoru a nechce se vám k tomu využívat jako prostředníka počítač, tablet či telefon, můžete k televizoru připojit Google Chromecast a provozovat na něm službu Google Stadia. Anebo si můžete počkat na novou streamovací „herní konzoli“, kterou připravuje Microsoft.

Keystone

O tom, že Microsoft chystá herní zařízení s kódovým označením Keystone, se spekuluje už nějakou dobu. Jeho jméno se navíc před nedávnem objevilo v databázi ostatních zařízení Xbox. Zástupci Microsoftu nyní serveru WindowsCentral potvrdili, že neznámé zařízení skutečně bude streamovací „krabička“ s HDMI konektorem a podporou služeb Xbox Game Pass a Xbox Cloud Gaming. Cílem bude nabídnout lidem přístup k databázi Xbox her za co nejdostupnější cenu.

Na příchod Keystone si ale zřejmě ještě nějakou dobu počkáme, v Redmondu totiž přezkoumávají další způsoby využití a připravují nové iterace, které se budou od stávajícího prototypu odlišovat. Zařízení tak prý ještě potřebuje více času na „dopečení“. Bohužel v tuto chvíli není jasné, jak dlouhý tento čas bude.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku