Microsoft vystavil Windows 10 Mobile úmrtní list i v Insider programu

Od loňského roku víme, že platforma Windows 10 Mobile už se nemůže těšit na žádné nové funkce a je prakticky ve fází pozvolného umírání. Potvrzuje to i program Insider, který běží pro desktopová Windows 10 naplno, zatímco mobilní Windows v současné větvi nedostala jediné testovací sestavení. A ani nedostanou.

Microsoft oficiálně redakci serveru Windows Central potvrdil, že program Insider je pro mobilní Windows u konce a žádné testovací verze systému již přicházet nebudou, byť byly zprvu přislíbeny. Programový manažer Insider programu Jason Howard však pouze lakonicky uznal, že došlo ke změně plánů. Mobilní Windows 10 na posledních podporovaných zařízeních budou dostávat pouze bezpečnostní aktualizace a updaty aplikací, z větve feature 2 se už ale nedostanou.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku