Domů » Bleskovky » Microsoft vyprodal všechny telefony s Windows, zřejmě se k nim ale vrátí

Microsoft vyprodal všechny telefony s Windows, zřejmě se k nim ale vrátí

Přestože Microsoft v loňském roce oficiálně oznámil ukončení vývoje systému Windows 10 Mobile, stále ve svém webovém obchodu telefony poháněné touto platformou prodával, konkrétně modely HP Elite x3 a Alcatel Idol 4s. Nyní však již tato zařízení na webu Microsoftu nenajdete, skladové zásoby byly zřejmě vyprodány nebo jinak zlikvidovány.

Windows 10 na podzim dostanou staronová API

To však neznamená, že se v budoucnu nebudeme se systémem Windows na mobilních zařízeních stýkat; v kuloárech se stále spekuluje o skládacím kapesním počítači se schopností telefonovat, interně nazývaném Andromeda.

Příchod nového „telefonu“ s dlaždicemi ostatně naznačuje i samotný systém Windows 10, v jeho posledním sestavení s číslem 17650 se totiž objevila nová API, která umožní uživatelům systému vytáčet telefonní čísla, blokovat hovory, dělat videohovory, poslouchat hlasovou schránku a další obvyklé funkce spojované s mobilními telefony. Tato API již byla součástí systému dříve, avšak Microsoft je zhruba před rokem odstranil.

Microsoft naučil systém Windows 10 fungovat i na mobilních ARMových čipsetech (byť s omezeními), dá se tedy předpokládat, že kromě klasických notebooků přijdou i jiné druhy zařízení, mezi kterými by mohly být právě chytré telefony. První střípky bychom se mohli dozvědět už za dva týdny na vývojářské konferenci Build.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
61 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments