Microsoft vylepší Lumii 1520: Dostane Snapdragon 801

V letošním roce má spatřit světlo světa telefon Lumia 1525, jejíž záda by měla nést logo výrobce Nokia by Microsoft. Nejedná se však o nový model, dojde pouze k mírné obměně hardwaru u aktuální Lumie 1520. Vylepšen má být procesor, kterým bude nově Qualcomm Snapdragon 801.

 

Tento čip se aktuálně nachází ve většině současných vlajkových lodí s Androidem, Microsoft zjevně hodlá držet krok s konkurencí v hardwarové výbavě svých telefonů. Kromě nepatrně vyššího taktu Snapdragon 801 podporuje rychlejší paměti eMMC 5.0, obsahuje výkonnější grafické jádro a také nabízí podporu pro Dual SIM Active. Neznamená to, že nová Lumia 1525 posledního bodu využije, i když by to mohl být bod, kterým by se mohla od své aktuálně prodávané sestry odlišit.

 

Podle Evleaks má být k dispozici u všech hlavních amerických operátorů, zdali bude k dispozici i na evropském kontinentě prozatím nevíme. Microsoft by neměl s jeho představením příliš otálet, konkurence se již chystá vybavovat své vlajkové lodě novějším a výkonnějším čipem, Snapdragonem 805.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku