Domů » Bleskovky » Microsoft vylepší Lumii 1520: Dostane Snapdragon 801

Microsoft vylepší Lumii 1520: Dostane Snapdragon 801

V letošním roce má spatřit světlo světa telefon Lumia 1525, jejíž záda by měla nést logo výrobce Nokia by Microsoft. Nejedná se však o nový model, dojde pouze k mírné obměně hardwaru u aktuální Lumie 1520. Vylepšen má být procesor, kterým bude nově Qualcomm Snapdragon 801.

 

Tento čip se aktuálně nachází ve většině současných vlajkových lodí s Androidem, Microsoft zjevně hodlá držet krok s konkurencí v hardwarové výbavě svých telefonů. Kromě nepatrně vyššího taktu Snapdragon 801 podporuje rychlejší paměti eMMC 5.0, obsahuje výkonnější grafické jádro a také nabízí podporu pro Dual SIM Active. Neznamená to, že nová Lumia 1525 posledního bodu využije, i když by to mohl být bod, kterým by se mohla od své aktuálně prodávané sestry odlišit.


 

Podle Evleaks má být k dispozici u všech hlavních amerických operátorů, zdali bude k dispozici i na evropském kontinentě prozatím nevíme. Microsoft by neměl s jeho představením příliš otálet, konkurence se již chystá vybavovat své vlajkové lodě novějším a výkonnějším čipem, Snapdragonem 805.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
l0lz
Uživatel
l0lz

chcelo by to skor lepsi displej pre Lumiu 930

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Presne tak, na IPS a s podporou GS.

Cableguy
Anonym
Cableguy

to musí být nějaký dražší display s obrazovou pamětí nebo nějak tak.

Ale MS prý pracuje na tom, jak GS na 930 zprovoznit.

kraken
Anonym
kraken

Tiež som to niekde čítal. Vraj to majú nejak softwarovo obísť.

Daniel Fibikar
Uživatel
Daniel Fibikar

No co jsem četl já, tak psali akorát, že hledají další cesty jak tuto feature na L930 rozjet, ale nic konkrétního, nebo, že by snad něco už vyvíjeli.

Obvykle pokud napíšou „we are currently investigating… “ tak to neznamená vůbec nic. Takže bych se nijak neutěšoval.