Domů » Bleskovky » Microsoft vylepší Lumii 1520: Dostane Snapdragon 801

Microsoft vylepší Lumii 1520: Dostane Snapdragon 801

V letošním roce má spatřit světlo světa telefon Lumia 1525, jejíž záda by měla nést logo výrobce Nokia by Microsoft. Nejedná se však o nový model, dojde pouze k mírné obměně hardwaru u aktuální Lumie 1520. Vylepšen má být procesor, kterým bude nově Qualcomm Snapdragon 801.

 

Tento čip se aktuálně nachází ve většině současných vlajkových lodí s Androidem, Microsoft zjevně hodlá držet krok s konkurencí v hardwarové výbavě svých telefonů. Kromě nepatrně vyššího taktu Snapdragon 801 podporuje rychlejší paměti eMMC 5.0, obsahuje výkonnější grafické jádro a také nabízí podporu pro Dual SIM Active. Neznamená to, že nová Lumia 1525 posledního bodu využije, i když by to mohl být bod, kterým by se mohla od své aktuálně prodávané sestry odlišit.

 

Podle Evleaks má být k dispozici u všech hlavních amerických operátorů, zdali bude k dispozici i na evropském kontinentě prozatím nevíme. Microsoft by neměl s jeho představením příliš otálet, konkurence se již chystá vybavovat své vlajkové lodě novějším a výkonnějším čipem, Snapdragonem 805.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. chcelo by to skor lepsi displej pre Lumiu 930

  • Presne tak, na IPS a s podporou GS.

  • to musí být nějaký dražší display s obrazovou pamětí nebo nějak tak.

   Ale MS prý pracuje na tom, jak GS na 930 zprovoznit.

  • kraken (neregistrovaný)

   Tiež som to niekde čítal. Vraj to majú nejak softwarovo obísť.

  • No co jsem četl já, tak psali akorát, že hledají další cesty jak tuto feature na L930 rozjet, ale nic konkrétního, nebo, že by snad něco už vyvíjeli.

   Obvykle pokud napíšou „we are currently investigating… “ tak to neznamená vůbec nic. Takže bych se nijak neutěšoval.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).