Domů » Bleskovky » Microsoft vydal novou aplikaci pro ovládání vzdálené plochy na Android a iOS (aktualizováno)

Microsoft vydal novou aplikaci pro ovládání vzdálené plochy na Android a iOS (aktualizováno)

Aktualizováno 21. 10. 2013

Podle serveru The Next Web potvrdil tiskový mluvčí společnosti Microsoft, že verze pro Windows Phone je rozpracovaná, ale zatím neexistuje žádný konkrétní termín dokončení. Dále dodal, že využití vzdálené plochy na chytrém telefonu je relativně okrajovou záležitostí. Nejspíše tím chtěl naznačit, že se aplikace soustředí na tablety a ty s Windows 8 a Windows RT ji mají již déle k dispozici.

Původní článek z 19. 10. 2013

Microsoft připravil novou cestu pro snadný přístup k počítačům s Windows pro uživatele Androidu a iOS. Vydal totiž novou aplikaci pro přístup ke vzdálené ploše (Remote Desktop). Existovalo již několik řešení od jiných vývojářů, ale Microsoft se v poslední době konečně rozhoupal k šíření svých služeb na více platforem a logicky tak poskytuje jedny z nejlepších řešení pro dané služby.

Aplikace využívá standardní protokolu pro vzdálenou plochu, který Microsoft ve svých produktech užívá již dlouho. Připojíte se tak ke každému PC, které má povolený vzdálený přístup. Ovládat klasické prostředí Windows není na malém displeji telefonu nejpohodlnější, ale rozhraní „Metro“ se dá používat mnohem lépe. Jsou podporovány i iPady a tablety s Androidem. Aplikace bohužel nerozpozná počítače na síti, ke které jste připojeni, ale musíte ručně zadat IP adresu zařízení, které hledáte. Microsoft prozatím nevydal aplikaci pro vlastní mobilní platformu Windows Phone, nabízí ji však již delší dobu pro Windows 8 a Windows RT

- -

David Podzimek