Domů » Bleskovky » Microsoft vydal novou aplikaci pro ovládání vzdálené plochy na Android a iOS (aktualizováno)

Microsoft vydal novou aplikaci pro ovládání vzdálené plochy na Android a iOS (aktualizováno)

Aktualizováno 21. 10. 2013

Podle serveru The Next Web potvrdil tiskový mluvčí společnosti Microsoft, že verze pro Windows Phone je rozpracovaná, ale zatím neexistuje žádný konkrétní termín dokončení. Dále dodal, že využití vzdálené plochy na chytrém telefonu je relativně okrajovou záležitostí. Nejspíše tím chtěl naznačit, že se aplikace soustředí na tablety a ty s Windows 8 a Windows RT ji mají již déle k dispozici.

Původní článek z 19. 10. 2013

Microsoft připravil novou cestu pro snadný přístup k počítačům s Windows pro uživatele Androidu a iOS. Vydal totiž novou aplikaci pro přístup ke vzdálené ploše (Remote Desktop). Existovalo již několik řešení od jiných vývojářů, ale Microsoft se v poslední době konečně rozhoupal k šíření svých služeb na více platforem a logicky tak poskytuje jedny z nejlepších řešení pro dané služby.

Aplikace využívá standardní protokolu pro vzdálenou plochu, který Microsoft ve svých produktech užívá již dlouho. Připojíte se tak ke každému PC, které má povolený vzdálený přístup. Ovládat klasické prostředí Windows není na malém displeji telefonu nejpohodlnější, ale rozhraní „Metro“ se dá používat mnohem lépe. Jsou podporovány i iPady a tablety s Androidem. Aplikace bohužel nerozpozná počítače na síti, ke které jste připojeni, ale musíte ručně zadat IP adresu zařízení, které hledáte. Microsoft prozatím nevydal aplikaci pro vlastní mobilní platformu Windows Phone, nabízí ji však již delší dobu pro Windows 8 a Windows RT

- -

David Podzimek

14 komentářů

 1. Když se podívám na ty screeny z androidu, a vidím dole tu lištu… Bravo reklamofirmo! Takové plýtvání místem jsme tu zatím nikdy neměli. To by byl takový problém tam nechat buďto původní lištu tabletUI, a nebo když už tam rvete skorotelefoní rozhraní, tak ať je, stejně jako na telefoním UI, zamknutá v boku, kde zavazí méně? Na iPadu vypadá ta aplikace, daleko, daleko použitelněji, protože tam nezavazí žádný černý pruh s využitým místem tak 10% pouhými třemi tlačítky.

  • Google dlouhodobě ukazuje, že UI jim nic neříká.

   Já od nich používám jen youtube a vyhledávač a kařdý den tím trpím. Žel bohu zatím není na desktop alespoň stejně kvalitní náhrada.

  • Mceza: Google má UI guidelines aka HOLO, že vy jste si toho zatím nevšiml, má cenu to komentovat?

  • Nejde o to, jaké guidelines používá, ale jak se to používá.

   Tak třeba pár příkladů:

   Chci si něco vyhledat v cizím jazyce, najedu na google.com a začnu vpisovat vyhledávaný pojem.

   Chyba první – okamžitě se mi změní stránka. Ano, cílem je, ukázat mi už v průběhu relevantní výsledky. Myšlenka dobrá, ale není nic horšího, než když se mi vyhledávací pole, které bylo uprostřed, přesune najednou nahoru doleva. A to je jen stupidní a jednoduchý vyhledávač. Podobně a ještě ve větším měřítku se chová Google+. Za celé G+ bych veškeré UI designéry na místě zastřelil.

   Ok, tak jo, to jsme překousli, mám napsaný hledaný výraz, ale našel mi to v jazyce prohlížeče. Je potřeba změna. Ale kde to přepnu? No tak jedu klasicky zleva – Internet – ne, Obrázky – ne, Mapy..Nákupy..Zprávy – ne, Více – ha, to by mohlo být ono! Ne. Není. Dobře. Vyhledávací nástroje. Tak jo, to bude ono. Vyskočí mi nabídka. Hned v první řadě je „Jakýkoli jazyk“. Paráda, tam to změním. Aha, tam je jen jakýkoli jazyk, nebo čeština. No to je v háji :-(

   Co teď? Tak hledám dál… Asi to bude chtít to ozubené kolečko. Hmm, Jazyky. No, na prvním místě mi to nutí nastavení jazyků všech služeb Google. Ale já chci jen tohle vyhledávání. Tak v nabídce pod tím vidím češtinu. Tam dám tedy upravit a vyberu požadovaný jazyk. Vyskočí na mě zpráva, že uloženo (tfuj, vyskakovací nabídka) a přesměruje mě to zpět na vyhledávání. Jenže teď mi to vyhledalo stránky ve všech mnou zaškrtnutých jazycích. A nemohu vybrat pouze jeden!

   Po tomto zjištění jdu naštvaně opět do nastavení a zaškrtávám jen ten jeden chtěný. Hotovo. Jen nezapomenout pak zase změnit zpět…

   Toto byl jen jeden příklad za všechny, jak jsou u Googlu designéři idioti. Podobné „blbosti“ jsou všude. Ať už v idiotském Google plus, neintuitivním Google drive nebo například, když si chci změnit rozlišení videa na youtube, které nyní vyjde na 3 kliknutí. Ať si ten svůj holo homo design strčí někam.

  • Toto byl jen jeden příklad za všechny, jak jsou u Googlu designéři idioti: Po přečtení toho románu si pokládám otázku, zda jsou tzv. Idioti pouze u Googlu :D

  • Google dodržuje nějaké konzistentní UI? Dají se někde najít specifikace toho Hola? Ať hledám jak hledám, nemohu nikde nic najít.

  • Tslany: kdyby ses jen nedíval na screeny, ale i vyzkoušel, tak bys věděl, že je tam lišta podle zařízení na jakým to spouštíš.

   Peete: trefné.

  • Já půl roku používal Ainol Novo 7 Fire, takže jsem se jenom nedíval na screeny, ovšem mám poznatky z reálného používání :-)

  • Velda (neregistrovaný)

   No opravdu si toho důkazem, že nejsou jen u Googlu :-)

 2. Pavel (neregistrovaný)

  jasně WP zase nic.

  • Pokud RDP potřebuješ, pravděpodobně již nějakou aplikaci pro vzdálenou plochu vlastníš. Na store jsou minimálně dvě dobré alternativy, byť placené..

  • Nebo TeamViewer, který sice potřebuje klienta (bez nutnosti instalace), ale nabízí víc možností než RDP.

 3. Pavel (neregistrovaný)

  chtěl bych RDP od microsoftu :-) když už jí vytvořili.

 4. Jsou to pitomci, presne tohle jsou ty malickosti, co delaji praci s WP celkem utrpnou … nepouzitelny lync (vypne se s obrazovkou OMFG!), skype nema landscape moc pro psani textu, nejde nastavit uzivatelske vyzvaneni u notifikaci (nejde mi to ani u vyzvaneni mimochodem) a to ani v GDR3 (clovek by cekal, ze to spravi druhy den po vydani WP8) …..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).