Domů » Bleskovky » Microsoft vydal nové aplikace Office pro iOS a Android: Editace dokumentů jde i bez předplatného

Microsoft vydal nové aplikace Office pro iOS a Android: Editace dokumentů jde i bez předplatného

Microsoft dnes oznámil nové Office aplikace pro uživatele zařízení iPhone a iPad a současně představil preview verzi Office aplikací pro tablety s Androidem s možností využívat tato zařízení pro vytváření a úpravu obsahu Office aplikací bez potřeby předplatného. Počínaje dnešním dnem tak mohou uživatelé iPhonů a tabletů s Androidem pracovat s Office aplikacemi v takovém rozsahu, jako doposud uživatelé iPadů.

  

Uživatelé tabletů s Androidem se ostré verze nových Office dočkají počátkem příštího roku, již dnes se však zájemci o preview mohou zaregistrovat na těchto stránkách. Nové aplikace umožní vytvářet a editovat obsah dokumentů Office bez nutnosti předplatného Office 365, jednotlivé aplikace pro iOS si můžete stáhnout zdarma z následujících odkazů. 

Odkaz na App Store Odkaz na App Store Odkaz na App Store 
     Microsoft Word                 Microsoft Excel              Microsoft Powerpoint

Paradoxně posledním operačním systémem, který na svoji verzi Office upravenou pro dotykové ovládání ještě čeká, je systém Windows. Přecijen tabletů s Windows je na trhu jako šafránu a Microsoft si evidentně chce udržet svůj podíl na poli kancelářských aplikací, neboť alternativ nabízených zdarma je celá řada. V konkurenci iWork nebo kancelářského balíku Google se důvody uživatelů iOS a Android pro přechod na Office od Microsoftu vytratily.

   

Současná situace však znovu rozdává karty a mohla by Microsoftu pomoci nejen ve zvyšování podílu svého kancelářského balíku, ale rovněž v počtu předplatitelů služby Office 365, zvláště pak po té, co je její součástí neomezený prostor na úložišti OneDrive.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.