Sledujte nás na YouTube

Microsoft Valora: Takto bude vypadat chystaná NFC klíčenka k novým Lumiím

Společně s novými Lumiemi bude Microsoft zítra představovat i nové mobilní příslušenství. S jistotou můžeme očekávat dokovací stanici s kódovým označením Munchkin, která po připojení periferií umožní používat představené smartphony jako počítače s Windows 10 a univerzálními aplikacemi. Druhou novinkou má být nová klíčenka vyvíjená pod kódovým označením Valora, vybavená NFC čipem a Bluetooth konektivitou. Toto příslušenství nyní prošlo certifikací FCC, ze které také pocházejí první fotografie. 

  

Oproti krychličce Nokia Treasure Tag bude mít Valora kulatý tvar, na těle přívěšku se bude nacházet jedno multifunkční tlačítko a trojice LED diod, indikujících stav baterie a stav párování se smartphonem.To bude probíhat skrze NFC, samotné spojení zajistí Bluetooth. Podobně jako Treasure Tag bude i nová klíčenka schopná oznámit na vyžádání svoji polohu a tudíž i polohu předmětu, k němuž je připevněná.

  

Novinkou má být funkce Motion Guard, která bude hlídat a oznamovat, zda s klíčenkou není pohybováno. Spekuluje se, že by Valora mohla být součástí balíku příslušenství, s nímž se budou nové Lumie prodávat. Pro připomínku uvedeme, že přívěšek Nokia Treasure Tag se po svém uvedení prodával za 30 dolarů (asi 600 korun), což je také cena, kterou očekáváme i od jeho pokračovatele. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. jaroslavii (neregistrovaný)

    K čemu klíčenka..

  2. uni (neregistrovaný)

    Tak ta klíčenka je především Bluetooth, NFC slouží jen k spárování, nikoli že má naplňovat funkci klíčenky. Nadpis je špatně. NFC klíčenka by byla max. na nějaké přepnutí profilu apod. Nadpis je špatně.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *