Domů » Bleskovky » Microsoft v únoru ukáže nový kancelářský balík Office pro mobilní Windows

Microsoft v únoru ukáže nový kancelářský balík Office pro mobilní Windows

V loňském roce vydal Microsoft mobilní verzi svého kancelářského balíku Office pro dotyková zařízení se systémem iOS a Android, zatímco jeho vlastní platforma Windows Phone je stále odkázána na nikterak nevylepšující se Office z dob Windows Phone 7.

  Viceprezident operačních systémů Microsoftu Joe Belfiore ale nyní oficiálně na svém Weibo účtu potvrdil, že na své uživatele v Redmondu nezapomněli a novou verzi odhalí na samostatné akci, která proběhne před Čínským novým rokem. Ten připadá na 19. února, tudíž očekáváme, že akce proběhne v první polovině měsíce února.

 

Kromě nových Office přislíbil Belfiore spoustu novinek od Microsoftu pro čínský trh. Ještě před Čínským novým rokem proběhne 21. ledna akce, na níž Microsoft představí novinky ve Windows 10 pro spotřebitele.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

21 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Máme tu nový rok a opět přísun nekvalitních článků.

  „V loňském roce vydal Microsoft mobilní verzi svého kancelářského balíku Office pro dotyková zařízení se systémem iOS a Android, zatímco jeho vlastní platforma Windows Phone je stále odkázána na nikterak nevylepšující se Office z dob Windows Phone 7.“

  LEŽ JAKO VĚŽ, PANE KARÁSEK!

  Jednak se Office se od dob Windows Phone 7 změnil. Ano, ne graficky (což je při téměř stejné grafice WP7 a WP8 logické), ale funkce od té doby přibyly.

  No a z té slavné věty to vypadá, jako kdyby MS vydával nějaké úžasné verze pro Android a iOS. Jenže skutečnost je taková, že Office pro WP je stejný (až na grafiku) jako na ostatní platformy.

  Je toto cílená manipulace nebo neznalost autora článku?

  • Lerione, jako vždy ses vedle: [odkaz]

   Ale chápu, že tvoje frustrace dosahuje takových mezí, že je snadnější popřít realitu. U tebe to ještě navíc omlouvá totalní neznalost čehokoliv mimo WP svět.

  • lerion (neregistrovaný)

   Takže podle článku je rozdíl v tom, že u iOS a Androidu nepotřebuji účet Office 365 a u WP ano?

   Mám tu dvě Lumie – jednu mojí a s propojením na Office 365 a druhou bez propojení. Na obou Office funguje úplně stejně a nabízí stejné funkce. A k tomu tu mám ještě telefon s Androidem (a připojen na Office 365) a ten nabízí kupodivu to samé.

   Kde je tedy ten rozdíl? Co mám udělat, abych pocítil tebou zmiňovaný nedostatek?

  • Zahodit ten krám a koupit si iPhone, aspoň rok, pak můžeš začít chytračit…

  • lerion (neregistrovaný)

   Jak dlouho jsi používal Lumii 920, že chytračíš o tom, že je to krám?

   iPhone jsem používal měsíc a velmi mi nesedl. Tím chtěš říct, že kdybych pretrpěl dalších 11 měsíců, že se z něj stane nejlepší telefon?

  • lerion (neregistrovaný)

   Ale zpět k tématu – tvrdíš mi, že Office na WP něco neumí. Já jsem ale ověřil že to umí. Víc než to, že chytračím a mám si koupit iPhone mi k tomu už nepovíš?

  • lerion (neregistrovaný)

   Nelíbí, nelíbí… Já bych byl rád, kdyby se psaly pravdivé a správné informace. Od toho tu snad diskuze je, aby se upozornilo na nepřesnosti.

   To nesmím upozornit na očividnou chybu a je to hned bráno jako navážení se?

  • Martin II (neregistrovaný)

   IAN: Aaaa, pan je bolsevik, co bude urcovat co ma kto hovorit (pisat), co ma robit a nerobit. Dakujem, neprosim…

  • Martin II (neregistrovaný): No asi je pan bolsevik.

  • IAN: strpiet to strpime lebo pise vecne prispevky. Strpime tu aj smiska, arakina a pod. lebo pisu vecne veci. Ci to uz je objektivne nechcem sudit. Aj ked vacsina veci co popisu (myslim vsetci nie len vymenovanich) su subjektivne myslienky.

   Poprosim ale zdrzat sa osobnych urazok, cieleni a hlavne nadavok! Drzme sa toho ze mame byt slusny a tolerantny.

   Dakujem

   -mod-

  • Lerione, mrkni třeba sem: [odkaz]

   Ty rozdíly jsou propastné.

   Marku, je jedno jak to nazveš, faktem je, že tam kde je dneska iOS nebude WP ani za 3 roky i kdyby ses snažil oklamat sebevíc.

  • peer (neregistrovaný)

   A kde je jako ten rozdíl? :D

  • peer (neregistrovaný)

   Už ho vidím, hm divné, mě zatím otevřel dokumenty v pohodě, nu ale narazit na špatně zobrazující určitě můžu.

 2. Joe, Joe…ty nevies ze WP tymto vianocnym obdobim skoncil? Mal si sa spytat Smiska a nie lamat si hlavu nad novym Officeom pre WP…

 3. Hlavně aby letos vydali i verzi pro OS X.

 4. Musím říct, že tay jsem z článku nabyl dojmu, jakoby office na Wp byli nějak katastrofální a zastaralí, ale nijak nevidím rozdíl od androidní verze – max. to, že na androidu to není offline a možná lehce přeházené uspořádání funkcí, tlačítek…celkově jsem byl na WP o chlup spokojenější.

 5. Po úspěšné stránce s fotogalerií lidí při používání QR kódů by možná stálo za to udělat něco podobného s lidmi, co na mobilech používají Office. Já jsem to otevřel na WP jenom když jsem si to koupil, pak už nikdy – mobilní Office je mi úplně k ničemu.

  • peer (neregistrovaný)

   Mám Office na mobilu pod stejným účtem co na počítači, takže se mi dokumenty synchronizují, na rychlé úpravy, otevření prezentačky z mailu nebo editace prezentačky k přednášce nebo editace dat v synchronizovaném dokumentu Excelu to bohatě stačí, perfektní věc. I QR kódy púoužívám co chvílu. :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).