Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Microsoft uvolnil SDK Preview pro Windows 10: Co nového zvládnou univerzální aplikace?

Microsoft uvolnil SDK Preview pro Windows 10: Co nového zvládnou univerzální aplikace?

Microsoft včera vydal sadu vývojářských nástrojů pro Windows 10, díky níž mohou vývojáři vytvářet a upravovat své aplikace, aby naplno využili potenciál chystaného systému.

Na prvním místě je pochopitelně maximální jednoduchost při vytváření univerzálních aplikací, proto čerstvě uvolněné SDK (Software Development Kit) umožňuje vyvíjet aplikace s adaptivním UX, které se dokážé přizpůsobit jakékoliv velikosti displeje. Přizpůsobovat se budou i ovládací prvky aplikací, rozhodujícím faktorem bude způsob ovládání zařízení (klávesnicí, myší, dotykem).

  

S ovládáním souvisí i DirectInk, což je nová platforma, která umožní vývojářům zahrnout do svých aplikací možnost práce s dotykovým perem včetně rozpoznávání rukopisu. Tato funkce bude hardwarově akcelerována, tudíž má nabídnout velmi nízkou latenci a vysokou kvalitu výstupu i po několikanásobném přiblížení. Systém pozná několik úrovní tlaku pera a jako dotyk nebude vyhodnocovat opření dlaně o displej. DirectInk bude možné využít ve všech verzích Windows 10, včetně těch mobilních.

  

Aplikace také budou moci lépe pracovat s notifikačním centrem, s mapovými podklady, či budou smět do svých aplikací integrovat možnost přijímání a zasílání SMS. Pro vývojáře připravil Microsoft třináctku instruktážních videí, která osvětlí nové možnosti při vývoji či usnadní úpravu současných aplikací pro chod na Windows 10. Dá se předpokládat, že emulátory brzy odhalí další, dosud neobjevené, funkce systému Windows 10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Royce (neregistrovaný)

    Když jsem před dvěma lety u státnic prezentoval svou diplomku na téma sdílení kódu (tehdy ještě W8 a WP8) a říkal jsem, že vše směřuje k postupnému sloučení a v blízké budoucnosti všechno poběží všude bez nutnosti rekompilace, tak se mi ti papaláši v porotě smáli.. no a už je to tady..

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel