Domů » Bleskovky » Microsoft uvolnil další aktualizaci pro Windows Phone 8.1 Developer Preview

Microsoft uvolnil další aktualizaci pro Windows Phone 8.1 Developer Preview

Microsoft před několika okamžiky uvolnil další drobnou aktualizaci pro systém Windows Phone 8.1 v rámci vývojářského Developer Preview programu. To znamená, že tato verze není dostupná běžným uživatelům, ale pouze těm, kteří se do Developer Preview zapojili (jak na to?). Z předchozího buildu 12397 se číslo sestavení navýšilo na 12400. Aktualizace podle dostupných informací pouze opravuje některé drobné chyby a zlepšuje stabilitu, oficiální seznam změn zatím není znám. Velikost aktualizačního balíčku je 21 MB.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

41 komentářů

 1. Michal (neregistrovaný)

  Zajímavý, mě to při zapnutým vývojáři píšou že je telefon aktuální.

 2. Taky tak…žádnou aktualizaci mi to nehlásí :( Stále na verzi 12397…

 3. Jsem na tom stejně, také nic aktuálního :-)

 4. Mě to nic nenabízí. Může to být tím, že mám v telefonu Cyan?

 5. LUMIA (neregistrovaný)

  Mna skor prekvapuje ze stale neodstranili ten vizualny bug, kde pri prechode na hlavnu obrazovku, kde by mali rolovat len dlazdice, preblikne aj cast praveho menu, to si nikto z MS za ten cas nevsimol tento esteticky problem ?

  • blept (neregistrovaný)

   To je naschvál ne? :-) je to vedle a ty na to můžeš scrollnout a celej telefon je flat, tak mi to připadá ani ne jako bug.

  • LUMIA (neregistrovaný)

   Neviem ci to je naschval, ale v starsich verziach to tam nebolo, po update na 8.1 som si to hned vsimol a vadi mi to. Hlavna obrazovka su dlazdice, takze ak sa vraciam stredovym tlacidlom na hlavnu obrazovku, prave menu tam nema co preblikavat.

  • L925 (neregistrovaný)

   Nebylo to v ve WP 7, od pocatku osmicek to tak bylo a schvalne. V 8.1 je to jen zrychlene, aby to cele pusobilo rychlejsi, mozna proto vam to prijde jako bug.

 6. U mna na 920 uz nainstalovane

 7. Ativ S nainstalovane.

 8. blept (neregistrovaný)

  L820 nic.

  • Je potreba mit Preview for Developers.

  • borix (neregistrovaný)

   Mám aktivní Preview for Developers a na L820 tentokrát taky nic.

  • V mém případě také nic (L820) DP aktivní.

  • borix (neregistrovaný)

   Mám dotaz pro ty, kterým se aktualizace podařila. Je nějaká změna k lepšímu ve slovníku?

  • Ano změna k lepšímu z mého pohledu podstatná. Není to sice stav, jako před 8.1, ale už to dost úspěšně opravuje překlepy a u dosti slov i přidává diakritiku. Bohužel to ještě stále není ono a slova, jako UŽ, ŽE jsou stále bez diakritiky.

  • blept (neregistrovaný)

   htcjirka: DP mam, jinak bych to sem nepsal :-)

 9. Mne nič a pritom mám DP …

 10. Na HTC 8X zatím nic nepřišlo…

 11. L925 (neregistrovaný)

  Moje 925 a 1320 taky nic:-(

 12. gaspic (neregistrovaný)

  720 taky nic

 13. michal (neregistrovaný)

  Už to mám, měl jsem to kvůli cortaně v us jazyku a stáhl se update, ale na druhém mobilu je v cz a nic… Us nastaveni to ma asi drive, mam L920.

 14. acromion (neregistrovaný)

  L920 jsem v DP programu a zatím nic. Ta aktulka je dobrá jenom,aby se s tím systémem dalo pracovat ne, na nic jiného a Cyan je v testování pořád :(.

 15. František Šafr (neregistrovaný)

  Má Lumia 1520 také nic.

 16. Pro Čechy asi největší + je vylepšení našeptávače (slovníku). Ještě to není , jako na WP 8, ale začíná to být použitelné.

 17. .... (neregistrovaný)

  1020 maďarská distribúcia aktualizované…

 18. tom (neregistrovaný)

  L620 aktualizace proběhla.

 19. Daniel Stiegler

  Tak asi byla stažena z oběhu Lumia 1520 ani Lumia 928 a ani Lumia 920 nic…

  • Proč by měla být stažena z oběhu,když to před chvlí vydali a některé typy už jí mají nainstalovanou,tak na co jí stahovat by bylo nelogické ne.

 20. Jiri (neregistrovaný)

  Mám problém během instalace aplikace mobil zcela vytuhl (pripojeny na nabijecku) skoncil sem u tocisich se kolecek ale progres bar se nehybe uz sest hodin….. (soft, hard reset se zda nepomaha

  ). Nevite co s tím?

 21. Nainstalované na mé 820 :-), mam ji v AJ.

 22. herm (neregistrovaný)

  Mozna to pozastavili : [odkaz]

  • Jj, program developer preview byl proste pozastaven kvuli tem co cekaji a budou updatovat na cyan (kvuli problemum s BitLocker) a meli by se vratit na komercni „nepreview“ verzi.

  • borix (neregistrovaný)

   Takže podle toho odkazu pozastavili program Prev. for Developers včetně téhle aktualizace a Lumia Cayen není didtribuována do zařízení, které jsou v programu PfD, dokud nevyřeší dané problémy. Aktuálně doporučují downgrade na standardní komerční verzi před updatem na Cayen.

  • Presne tak.

  • borix (neregistrovaný)

   Sorry, správně má být Cyan, píšu to blbě :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).