Domů » Bleskovky » Microsoft urychluje cyklus vydávání aktualizací, nová Windows dvakrát do roka

Microsoft urychluje cyklus vydávání aktualizací, nová Windows dvakrát do roka

Doba, kdy nové verze systému Windows přicházely na trh s 2,5letým až 3letým intervalem, přičemž toto mezidobí bylo vyplněno vydáním několika service packů, je již zřejmě nenávratně pryč. Podle včerejších informací, které na internet vypustil leaker Wzor, se máme dočkat další aktualizace systému Windows 8.1 již tento podzim, Mary Jo Foley ve svém příspěvku na serveru ZDnet toto datum posunula již na srpen letošního roku.

  

Vzhledem k tomu, že poslední aktualizaci s názvem Update 1 dostala Windows 8.1 na začátku tohoto měsíce, byl by interval mezi posledními aktualizacemi pouhých 5 měsíců. Název příští verze není prozatím známý ani samotným tvůrcům, patrně ponese jméno Update 2, případně Windows 8.2. Vrátit se v něm má obměněná nabídka Start, naopak možnost práce s Modern UI aplikacemi v oknech má přijít až příští rok, pravděpodobně stejně jako letos v období konání konference Microsoft Build. Tento systém by však již mohl nést označení Windows 9.

 

Microsoft evidentně nelení a dokazuje, že i takový moloch, jakým bezesporu je, se může chovat mnohem pružněji, než jsme byli zvyklí. To potvrzuje i dříve uvedená zpráva, že i nová Windows Phone 8.1 se letos dočkají minimálně dvou aktualizací. Jelikož se většina změn v obou systémech odehrává (a odehraje) v oblasti, po kterých uživatelé nejvíce volají (viz. nabídka Start), je vidět, že se v Redmondu naučili naslouchat přáním svých zákazníků a reagovat na ně, což vnímáme jako obrovský krok kupředu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Potomže nedá sa už dať aj takéto normal stiahnutím aplikácie ClassicShell, aj ja to mám no je to to isté ako pri Win 7 len tie aplikácie tam niesú :P

 2. Miichaell (neregistrovaný)

  V čem je jako Microsoft pružný? Že mu bude trvat 3 roky od uvedení Windows 8, než bude konečně možný pracovat s aplikacemi pro Metro v oknech? Tak to fakt smekám. Proč to není už v Update 1, když to mají hotové? Odpovím si sám, protože to bude jediná praktická novinka, která se v dalších Windows objeví. Lidi už roky volají po vícepanelovém průzkumníku, jeho větším přizpůsobení, záložkách a jiné spoustě věcí, oni místo toho udělají nepoužitelnej hnus pro tablety, chlubí se tím jako revolucí a pak postupně vydávají aktualzitace, aby se to dalo vůbec ovládat a média jim to žerou. Přijde mi to spíš trochu smutný.

  • Kdyby všechno bylo ihned dokonalé, nebylo by co zlepšovat, nebylo by nutné nic znovu kupovat atd. atd.

   Přijde mi to vcelku normální.

  • MICHAELL: tvůj příspěvek by měl logiku, kdyby a) všichni toužili mít metro apps v oknech a b) win8 by byl hnus pro tablety..

   Tablet nemám a windows 8.1 mi přijdou jako nejlepší windows co jsem kdy používal. Když někdo chce záložky, používá program co dělá záložky. Od toho je to operační systém. Že po tom roky volají lidi je asi pravda, ale je jich asi tak 5 na 100. Osobně z těch desítek lidí kolem počítačů s kterými přicházím denně do styku nikoho takového neznám :)

   Nj, nikdy se nezavděčíš všem a když se jmenuješ Microsoft, tak v naší frikůlínské zemičce pravděpodobně vůbec nikomu vůbec ničím..

  • Michaell: Tablet aj PC je s W8.1 lepsi ako W7.

   Modern UI je na tablete super.

  • JANAC:

   Nesouhlas! Na PC mam pocit, ze s W8 bych potreboval, aby den mel aspon 48 hodin., abych vsechno v pohode stihal :D Na tabletu je situace jina, tam nepracuji :)

 3. Velda (neregistrovaný)

  Zdá se, že strategie Windows Vista, Vienna opět vyjde. :-)

 4. Za pět minut dvanáct, ale vypadá to, že pod tíhou konkurence MS začíná šplapat na plyn. Chvála bohu za konkurenci..

 5. Jen ať se do toho obuje, WP8 i W8 potřebuje ještě hodně vylepšit, ale myšlenka propojení mobilu, počítače a případně Xboxu se mi velmi líbí…

  • Paradoxní je, že takové prehistorické WXP a WM bylo více provázané, než tyhle modernosti…

  • PEPAN:

   Tak W8 potrebuje HODNE vylepsit, jak po strance lepsi optimalizace, tak po strance NESMYSLNYCH zruseni ruznych funkci atd. Ale WP… to potrebuje uplne JINOU NOVOU „edici“, ktera bude orientovana JINYM smerem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).