Domů » Bleskovky » Microsoft urovnal své spory se Samsungem: Přijdou nové telefony s Windows?

Microsoft urovnal své spory se Samsungem: Přijdou nové telefony s Windows?

Jakmile převzal Microsoft do svého područí mobilní divizi finské Nokie, přestal Samsung platit Microsoftu licenční poplatky za patenty, neboť zmíněná akvizice změnila podle zástupců korejské společnosti platnost vzájemně uzavřených dohod. Obě společnosti nyní oznámily, že jejich spor byl ukončen, ačkoliv podmínky dohody zůstávají důvěrné.

  
Dočká se Samsung ATIV SE pokračovatelů?

Jsme zvědaví, zda se potvrdí dřívější informace serveru Korea Times. Ten před nedávnem uvedl, že Samsung má zájem vyrábět telefony se systémem Windows, pouze však v případě, že dojde k urovnání sporu s Microsoftem; v takové situaci by měla být výroba zahájena ve třetím čtvrtletí letošního roku.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. Dočká se Samsung ATIV SE pokračovatelů?

  Já osobně doufám, že ano. A že bude cena třeba vysoká? Spadne rychle, o Samsung s WP nebude zpočátku takový zájem kvuli monopolu MS, takže cena spadne, přitom zařízení bude parametry o několik levlů před Lumiemi. Osobně bych si takový Note 4 s Widlema klidně nechal líbit.

  • Tomáš (neregistrovaný)

   To já taky, problém je v tom, že WP a myslím, že ani W10, nebudou mít podporu stylusů a v tom případě by to byl obyčejný telefon s W10 s hezkým a velkým displejem a výborným HW a kvalitním zpracováním.

  • Martin Alexandr

   Tomáši a co takový Surface ? Ten ma stylus a W8, takže stylus bude logicky podporovat i W10 jak na pc tak i v mobilu bych nevidel problém. Hezká by byla 1530 se stylusem.

  • jirxu (neregistrovaný)

   Surface má jiný OS než telefony…takže to vlastně ani není argument:) A nelze předpokládat, že W10 bude stejné na PC a Tabletu a Mobilu…

  • Martin Alexandr: Surface nemá stylus. Možná máš na mysli Surface Pro, což je klasické PC a je to něco jiného než Windows RT/Phone. Resp. těžko hádat, na kolik jsou W70 shodné pro x86/64 a ARM, MS to neumí moc vysvětlit. PR mu jde velmi špatně.

  • No dosť záleži od displeja, či má vôbec aktívny digitizer.

   taky w8 môže mať podporu stylusu, ale na takom surface pro 1/2 taky N-trig fungovať nebude, alebo wacom zo surface pro 1/2 na pro 3 (i ked to si isty uplne niesom) na takom surface 2 funguje stylus ale nie wacom. Na Lumiji 820, 920 funguje aj N-trig :D ale len vďaka vysokej citlivosti, a nema to žiadne iné využitie

 2. mike (neregistrovaný)

  Vzhledem k tomu, ze WP je vseobecne povazovano za vhodne pro lowendy, dal bych si rict hlavne vecko na urovni treba lumie 630…

 3. Když mohou mít někteří komici(samozřejmě uživatelé WP) radost, že takový Huawei do WP nepůjde, tak chci vidět, co budou říkat na Samsung. Mě je 100x Huawei sympatičtější a taková P7 popř. P8 s WP(W10) by mohl být hodně dobrý stroj, který by se i prodával. Ale ono je možné, že se klasicky karta obrátí-ti co na Samsung držkují(zřejmě ze vzteku) budou najednou chválit. Známe přeci komunitu tohoto systému :-)

  • ING (neregistrovaný)

   Samsung? to radsej budem pouzivat Nokiu 3310

   a Huawei? to radsej budem bez telefonu

  • Martin Alexandr

   Ja jsem zastánce WP ale nějak mě samsung neohromil, bych spíš uvítal další HTC nebo xiaomi ma hezky design telefonu ani ten Huawei nema špatný design, ale samsung? Tam je hezkej akorát Alpha.

  • lerion (neregistrovaný)

   Samsung ani Huawei si neplánuji pořídit (to by mě museli nabídnout něco hodně zajímavého), ale každý výrobce chrlící jakékoli WP telefony je pro WP plus.

  • Lister0 (neregistrovaný)

   To Peete: Vy jste mi chytrý jako rádio. Z čeho usuzujete, jaká je komunita kolem WP. Raději opravdu nic neříkejte. Pokud máte na mysli, že je spousta blbců, co používají a v diskusích se zastávají WP a používají k smíchu argumenty, máte pravdu. To nic neříká o komunitě. Pročtěte si léta zpět diskuse, jací analfabeti jsou u iOS, jací bezmozci u Androidu a určitě také najdete pár totálních m*gorů i u Blackberry – mimochodem svým hloupým komentářem na jednoho z nich aspirujete. Snad se mýlím. Jsem majitelem WP, to ale neznamená, že mám potřebu hanit jiné OS nebo se slepě zastávat a nevidět chyby. Taková je podle mě drtivá většina lidí v komunitách kolem všech OS. Je potřeba ignorovat extrémy a nedělat si kvůli nim obrázek, chápeme?

  • Peete: Přestaň se konečně navážet so někoho. Nechápu, že tě to tolik uspokojuje. Měl by jsi konečně dospět co se týče příspěvků.

   Mě je fuk co je to za značku s WP, jen když telefon bude mít dobré zpracování, dobrý servis a odpovídající cenu.

 4. Michal (neregistrovaný)

  Spíš to bude zase nějakej kryplík za 3 tisíce, aby Microsoft přestal držkovat. Rozhodně neočekávám obdobu galaxy s6 s Wp.

  • Přesně tak, bude to nějaký nedodělek bez podpory. Jen doufám, že MS těm zmetkům tu částku neodpustil.

 5. Martin (neregistrovaný)

  Zrovna Ativ SE je hezký telefon… Výjmečně musím uznat že Samsung udělal hezčí telefon

 6. Doufám, že není na obzoru várka telefonů s amoletou…

 7. Já bych uvítal něco s HW klávesnicí, ale to je jen moje zbožný přání :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).