Domů » Bleskovky » Microsoft spustil sloučený webový obchod aplikací pro zařízení s Windows 10

Microsoft spustil sloučený webový obchod aplikací pro zařízení s Windows 10

Před dvěma dny Microsoft uvolnil mezi Insidery finální sestavení systému Windows 10, které se oficiálně dostane do rukou široké veřejnosti 29. července. Windows 10 mají být společným systémem pro veškerá zařízení od mikropočítačů (včetně Raspberry Pi), přes telefony, tablety, až po profesionální počítače a náhlavní soupravy pro virtuální realitu. Všechna tato zařízení dostanou jednotný obchod s aplikacemi a hrami, včera byla spuštěna jeho webová verze.

  

Nový Windows Store najdete na této adrese. Ač se jedná o sloučenou verzi, nachází se v ní odkazy do separátních obchodů pro počítače a mobilní zařízení, patrně proto, že finální Windows 10 ještě nejsou oficiálně dostupná. Odkazy navíc nefungují zcela korektně a odkazují na hlavní stránku Windows Store. Správné adresy pro oba obchody jsou tyto:

I když jsou obchody oddělené, je možné z mobilního Store instalovat aplikace pro počítače a naopak; aplikace však musí být univerzální a podporovat obě platformy. Samotné stažení aplikace pak probíhá standardně v příslušné aplikaci obchodu.

  

K obchodu aplikací se také váže jedna zajímavá chyba, které se Microsoft v mobilní verzi dopustil. Podíváte-li se do historie vámi stažených aplikací a her, najdete v nich i ty aplikace, které byly z Windows Phone Store nadobro odstraněny. Tyto aplikace a hry lze nejen zobrazit, ale rovněž nainstalovat a používat. Můžete si tak například zahrát původní Tentacles nebo používat jiné, již „neexistující“ hry a aplikace. Otázka je, jak dlouho. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Máte chybu v odkazu „Aplikace pro Windows“ máte tam odkaz [odkaz] místo [odkaz]

 2. Jan (neregistrovaný)

  Chysta sa do toho zaclenit aj Xbox ? Nemyslim, ze by s tym bol problem.

 3. mb (neregistrovaný)

  no hlavne odkazy ze stareho nejsou namapovany na novy obchod

 4. onik81 (neregistrovaný)

  Tak jsem zkusil zrovna tu hru najít a nejde to. Vše, co se už neprodává má status „není k dispozici“ :)

 5. Kolousek001 (neregistrovaný)

  Totálně tragickej paskvil, navíc neexistujou starý odkazy hodí to člověka na ten ještě horší web MS …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).