Microsoft posílá do důchodu Photosynth a několik MSN aplikací

Pokud jste rádi pořizovali 360° snímky na své Lumii či iPhonu za pomoci aplikace Microsoft Photosynth, máme pro vás špatnou zprávu – Microsoft se rozhodl tuto aplikaci stáhnout z Windows Phone Store a App Store pro iOS (na Android nikdy nevyšla). Důvodem je nově vyvinutá technologie využívající cloudového zpracování dat, kterou tato aplikace nebude podporovat.

  

Bohužel o náhradě se zatím Microsoft nezmínil, nicméně současní uživatelé mohou používat Photosynth i nadále, jen už se nedočkají žádné aktualizace a Microsoft jim doporučuje zazálohovat si svá panoramata na server Photosynth.net, který zůstane stále v provozu.

   

Restrukturalizace a škrty v mobilní divizi se podepíší i na některých MSN (dříve Bing) aplikacích, 28. září budou z obchodů aplikací (Windows Phone, Android i iOS) odstraněny aplikace Jídlo a pití a Cestování, 1. listopadu se ještě přidá Zdraví a Fitness. Microsoft se chce soustředit na aplikace, které mají pro uživatele největší hodnotu, což patrně výše uvedené neměly (navíc některé funkce Zdraví a Fitness částečně přebírá aplikace Health). Ostatní MSN aplikace (Zprávy, Počasí, Sport či Peníze) budou nadále podporovány a aktualizovány na všech platformách.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku