Domů » Bleskovky » Microsoft posílá do důchodu Photosynth a několik MSN aplikací

Microsoft posílá do důchodu Photosynth a několik MSN aplikací

Pokud jste rádi pořizovali 360° snímky na své Lumii či iPhonu za pomoci aplikace Microsoft Photosynth, máme pro vás špatnou zprávu – Microsoft se rozhodl tuto aplikaci stáhnout z Windows Phone Store a App Store pro iOS (na Android nikdy nevyšla). Důvodem je nově vyvinutá technologie využívající cloudového zpracování dat, kterou tato aplikace nebude podporovat.

  

Bohužel o náhradě se zatím Microsoft nezmínil, nicméně současní uživatelé mohou používat Photosynth i nadále, jen už se nedočkají žádné aktualizace a Microsoft jim doporučuje zazálohovat si svá panoramata na server Photosynth.net, který zůstane stále v provozu.

   

Restrukturalizace a škrty v mobilní divizi se podepíší i na některých MSN (dříve Bing) aplikacích, 28. září budou z obchodů aplikací (Windows Phone, Android i iOS) odstraněny aplikace Jídlo a pití a Cestování, 1. listopadu se ještě přidá Zdraví a Fitness. Microsoft se chce soustředit na aplikace, které mají pro uživatele největší hodnotu, což patrně výše uvedené neměly (navíc některé funkce Zdraví a Fitness částečně přebírá aplikace Health). Ostatní MSN aplikace (Zprávy, Počasí, Sport či Peníze) budou nadále podporovány a aktualizovány na všech platformách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Jé, ten photosynth mě mrzí! Geniální věc, často používám, když chci někomu ukázat, jak to někde vypadá.. :-(

  Snad nějaká náhrada bude..

  • Martin Alexandr

   Bude photosynt preview , ale nevim kdy vyjde.

  • Martin Alexandr

   Nebo to možná nazvou photosynt beta, ale oni ted všude používají preview no, ale je to super apliakce, snad nástupce bude lepší a přinese neco nového než jen 360 stupnove foto

  • Nahrada za photosynth by mala byť zabudovana priamo v aplikaci foto-kamera. Tak ako je to teraz vo Windows 8/8.1/RT/RT8.1

   Ale ostatných appiek bude škoda, teda pre mna aspon jedlá a nápoje

 2. Martin Alexandr

  Bych upravil. MS připravuje novou aplikaci photosynt preview :) o dalších aplikacích nevim. Ale divim se že zdraví a fitnes taky „zruší“ u jídlo a pití a cestování se moc nedivím

 3. Pavel (neregistrovaný)

  Bylo na čase stáhnout tenhle odpad, využitý na win a ios bylo nulové(pro mě), jsou k dispozici mnohem lepší appky.

  • Například?

  • Filip (neregistrovaný)

   Asi majitel serverů, na kterých tento „odpad“ zabíral místa co?

   Photosynth používám docela často, takže jestli znáš lepší, sem s ním.

  • Martin Alexandr

   Lepsi než photosynt neni nic, možná lepsi jak cestování a jídlo a pití to určitě ano

 4. Dalsi fronta, ze ktere se Microsoft stahuje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).