Domů » Bleskovky » Microsoft údajně nechystá hodinky, ale fitness náramek

Microsoft údajně nechystá hodinky, ale fitness náramek

Nositelná elektronika z dílen Microsoftu má spatřit světlo světa letos v říjnu. Podle prozatím dostupných informací (které se ale nemusí zakládat na pravdě) víme, že má obsahovat 11 různých senzorů a displej na vnitřní straně zápěstí. Blogger Paul Thurrott nyní přichází s informací, že se nebude jednat o hodinky, ale fitness náramek podobný například Nike Fuelband.

 
Nositelná elektronika, jak ji vidí Microsoft v patentové přihlášce

To by vzhledem k umístění displeje dávalo větší smysl. Kromě fitness funkcí, jako je počet ušlých kroků, množství spálených kalorií nebo monitor srdeční aktivity, má náramek umět oznamovat příchozí a zmeškané události ze spárovaného zařízení se systémem Windows Phone, Android i iOS. Cenovka se má pohybovat na úrovni Samsung Gear, tedy 199 USD (asi 4 000 Kč bez DPH). 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Doufám, že to bude náramek, přeci jenom nosit hnusné hodinky za 4 litry by nebylo to pravé.

  2. Nejvíc mi na těchto nositelných technologiich vadí, že vydrží velmi krátce nabité. Přeci jen nabíjet hodinky každý dva dny je dle mě na prd.

    Jinak Gear 1. generace s limetkovým páskem vypadají pěkně, ale co je nejhezčí jsou dle mě ty hodinky od Motoroly, to má něco do sebe a kulatý displej to zatím předvedla jen Motorola :-) (Aura a teď hodinky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).