Microsoft údajně chystá dva telefony s podporou 3D gest: Podívejte se, jak bude inovované prostředí vypadat

Minulý měsíc jsme vám přinesli článek o tom, že letos na podzim představí Microsoft novou vlajkovou loď vyvíjenou pod kódovým označením McLaren, která jako první přinese do systému Windows Phone podporu 3D gest přímo nad displejem. Podle posledních informací McLaren s podporou 3D gest nebude sám.

3D Sensing on Phones
Ukázka 3D gest z dílen Microsoft Research, demonstrace na mobilním telefonu v čase 1:16

O samotném McLarenu moc informací neuniklo, spekulovaná hardwarová výbava zahrnuje 5,2palcový displej s Full HD rozlišením, 20megapixelový fotoaparát a 64GB uživatelské úložiště. Kromě McLarenu má přijít ještě větší, šestipalcové zařízení, které bude 3D gesta rovněž podporovat. Je dosti možné, že se jím stane Lumia 1525, na kterou jsme upozornili v tomto týdnu.

  

Jednou z nových funkcí obou telefonů má být tzv. Mix View, což je funkce, která má rozšířit schopnosti dlaždic na domovské obrazovce. Dlaždice aplikace po přidržení prstu nad ní „exploduje“ a zobrazí kolem sebe seznam podfunkcí, které aplikace obsluhuje. Například dlaždice pro kontakt by měla nabídnout tlačítka pro přímé vyvolání hovoru, zaslaní SMS nebo emailu, aniž by bylo nutné kontakt otevřít. Jak tato funkce může (bude) vypadat, zveřejnil na svém twitterovém účtu Tom Warren.

  

Podle obrázku se při podržení prstu nad dlaždicí aplikace Facebook ostatní dlaždice barevně utlumí a v okolí zvolené dlaždice se zobrazí kolečka, obsluhující funkce jako zveřejnění polohy, rychlé sdílení fotografie a další. Podporu 3D gest očekáváme pro většinu systémových aplikací, užitečná by mohla být například u hudebního přehrávače. Nechme se překvapit, čím vším se McLaren a jeho větší bráška budou chtít odlišit od konkurence.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku