Domů » Bleskovky » Microsoft údajně chystá dva telefony s podporou 3D gest: Podívejte se, jak bude inovované prostředí vypadat

Microsoft údajně chystá dva telefony s podporou 3D gest: Podívejte se, jak bude inovované prostředí vypadat

Minulý měsíc jsme vám přinesli článek o tom, že letos na podzim představí Microsoft novou vlajkovou loď vyvíjenou pod kódovým označením McLaren, která jako první přinese do systému Windows Phone podporu 3D gest přímo nad displejem. Podle posledních informací McLaren s podporou 3D gest nebude sám.

Ukázka 3D gest z dílen Microsoft Research, demonstrace na mobilním telefonu v čase 1:16

O samotném McLarenu moc informací neuniklo, spekulovaná hardwarová výbava zahrnuje 5,2palcový displej s Full HD rozlišením, 20megapixelový fotoaparát a 64GB uživatelské úložiště. Kromě McLarenu má přijít ještě větší, šestipalcové zařízení, které bude 3D gesta rovněž podporovat. Je dosti možné, že se jím stane Lumia 1525, na kterou jsme upozornili v tomto týdnu.

  

Jednou z nových funkcí obou telefonů má být tzv. Mix View, což je funkce, která má rozšířit schopnosti dlaždic na domovské obrazovce. Dlaždice aplikace po přidržení prstu nad ní „exploduje“ a zobrazí kolem sebe seznam podfunkcí, které aplikace obsluhuje. Například dlaždice pro kontakt by měla nabídnout tlačítka pro přímé vyvolání hovoru, zaslaní SMS nebo emailu, aniž by bylo nutné kontakt otevřít. Jak tato funkce může (bude) vypadat, zveřejnil na svém twitterovém účtu Tom Warren.

  

Podle obrázku se při podržení prstu nad dlaždicí aplikace Facebook ostatní dlaždice barevně utlumí a v okolí zvolené dlaždice se zobrazí kolečka, obsluhující funkce jako zveřejnění polohy, rychlé sdílení fotografie a další. Podporu 3D gest očekáváme pro většinu systémových aplikací, užitečná by mohla být například u hudebního přehrávače. Nechme se překvapit, čím vším se McLaren a jeho větší bráška budou chtít odlišit od konkurence.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Jsem moc zvědavý, co z toho nakonec vyleze.. Jestli to bude v praxi použitelné, nebo jen fíčura pro frikulíny.

  Zatím skoro všechny HW inovace od Microkie byly velkým přínosem.

  • Ať se snažím jak se snažím, tak žádné HW inovace od Mikrokie nemohu najít, obzvláště pak ty s přínosem…

  • Fotoaparáty s optickou stabilizací ?

   Zvýšené citlivosti digitizeru/ovládání v rukavicích ?

   PureMotion HD+ ?

   Možnost nahrávat velmi kvalitní audio, díky kvalitním mikrofonům ?

   To je tak jediné co mě v rychlosti napadne, i tak jsou to ale velmi použitelné věci.

  • Já spíše narážel na ten komický název Microkia, to už mi přijde opravdu mimo :D

 2. to htc je tam na vysmech pre nokiu??

 3. adam (neregistrovaný)

  Microkia? Je to hloupý pokus o žert nebo trapný důkaz zarytého fanouškovství?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).