Domů » Bleskovky » Microsoft to s interaktivními dlaždicemi nevzdává, údajně přijdou do Windows 10 později

Microsoft to s interaktivními dlaždicemi nevzdává, údajně přijdou do Windows 10 později

Před více než rokem zveřejnil tým z Microsoft Research trojici videí, v nichž demonstruje schopnost živých dlaždic transformovat se do miniaplikací s ovládacími prvky pro obsluhu jednoduchých úkonů bez nutnosti otevření aplikace.

Do Insider preview systému Windows 10 se tato funkce nedostala a už se zdálo, že upadla v zapomnění; na konferenci Ignite však opět zazněla slova o její existenci. 

Interactive live tiles on Windows Next by Microsoft Research (2)

Jeden ze zástupců Microsoftu potvrdil, že tato funkce je stále vyvíjena a přijde do Windows 10 v některém z dalších updatů. Může se tak například stát v aktualizaci Redstone, která má přijít příští rok ve dvou etapách. Zda budou interaktivní dlaždice součástí mobilních Windows 10, prozatím nevíme.

   

Do Windows 10 mají také přijít nové formy notifikací s možností rychlé reakce na příchozí událost, a to jak přímo v toast notifikaci, či skrze centrum akcí bez nutnosti otevřít příslušnou aplikaci. Tato funkce je již dostupná v Insider Preview mobilních Windows 10 pro příchozí SMS zprávy. Synchronizace notifikací v centru akcí v rámci systému napříč všemi zařízeními prozatím v plánu není, údajně kvůli samotným uživatelům, jež by tato funkce mátla. Tuto možnost budou mít pouze vývojáři, kteří budou moci určit, na kterých zařízeních se notifikace budou objevovat a na kterých nikoliv. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. No osobně si myslím, že je to blbost a hlavně u mobilu. Čím složitější to bude, tím víc ztratí dlaždice z přehlednosti. Bude to paskvil jako v Androidu. Na sms, maily a chaty bude možné odpovídat z notifikace, dlaždice by měly být pouze informativní.

  • Viem si predstavit, napriklad hudobne aplikacie aby mali tlacidla dopredu, dozadu, pauza a shuffle repeat, napriklad aplikacie pocasi aby sa dalo skrolovat na nasledujuce dni. Inac suhlasim, ak jednoduchsie funkcie tak preco nie.

   Ale blbost so synchronizovanim notifikacneho centra mi neide do hlavy. Ved prave to uzivatelia chcu nie?

  • wtf (neregistrovaný)

   To s hudbou je tiež dobrá zbytočnosť. Stači že stlačiš jedno z tlačidiel hlasitosti, a zobrazi sa ti všetko potrebné. Jedine kde by som videl zmysel je na tabletoch. Škoda že toho sa môj surface 2 nedožije

  • Otazka je, ci to s tou hudbou sa dostane aj do W10. Bol by som za. Mne tie zive dlazdice netreba. Ktovie ci mi Lumia tak dlho vobec vydrzi a ci este nejaku kupim.

  • gchj (neregistrovaný)

   Proč by nezůstalo. Tahle funkce je i na počítači a s Windows 10 dostala podporu pro další programy.

  • Rezza (neregistrovaný)

   Perfektne to ma udelane Jolla – nejsou to tlacitka, ale swipe, dve akce a kdyz jsem ji mel, tak jsem si to zamiloval :). Takze smysl to ma.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).