Domů » Bleskovky » Microsoft to s Androidem nevzdává, mobilní divize pracuje na další generaci telefonu Nokia X

Microsoft to s Androidem nevzdává, mobilní divize pracuje na další generaci telefonu Nokia X

Ač by se mohlo zdát, že po akvizici mobilní divize Nokie Microsoft zastaví vývoj telefonů rodiny Nokia X s upraveným Androidem, opak je zřejmě pravdou. Sám Stephen Elop, výkonný viceprezident pro oblast mobilních zařízení Microsoftu, nedávno v rozhovoru na Nokia Conversations vyřkl již dříve několikrát vyřčenou frázi, že telefony Nokia X mají sloužit k připojení další miliardy lidí ke službám Microsoftu.

 

Tuto informaci rozšiřují nejnovější zprávy zdroje BGR India, podle nějž Microsoft aktuálně pracuje na další generaci těchto levných telefonů s Androidem. Nová generace má podle tohoto zdroje přijít s hardwarovým tlačítkem, které má sloužit k přímému návratu na domovskou obrazovku. Kdy ale divize Microsoft Mobile nové modely představí a jaké budou jejich specifikace, je prozatím ve hvězdách.


Graf ceny produktu Nokia X poskytuje server Heureka.cz

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
mceza
Anonym
mceza

Není lepší se soustředit na jeden systém a to pořádně? Nokie X nejsou nic moc. Cenově jsou vysoko, hardwarově mizerné a ještě to konkuruje levným WP telefonům.

Pokud chce MS rozvíjet nějaké telefony s Androidem, měl by to udělat trochu jinak.

bkf1
Anonym
bkf1

„Pokud chce MS rozvíjet nějaké telefony s Androidem, měl by to udělat trochu jinak.“

SOUHLAS!!! Potencial je k nicemu, kdyz neni vyuzity…

xHeretic
Anonym
xHeretic

Zkoušel jsem si Nokia X asi hodinu a nemohl jsem prijit na to, jak se dostat do slozky s programama…kde nic tu nic, jako Android to nevypada a pak jsem s hruzou zjistil, ze nainstalovany aplikace se radi dolu na hlavni obrazovku. Nad tim jsem se zprvu zarazil…ale pak kdyz jsem si uvedomil, ze to stejne nema Play Store a podival jsem se na „nabídku“ toho Nokiáckýho…tak si stejne myslim,ze cilova skupina uzivatelu nebude instalovat vubec nic, nanejvys tak 3 aplikace.

vojtausti
Anonym
vojtausti

Také mi nějak uniká smysl těchto přístrojů :-(. L520 je dnes dokonce levnější než Nokia X. Možná pro Indii, Čínu. Nevím a jsem z toho mírně zklamán.

qwerty
Anonym
qwerty

zmysel je v tom, ze nie je urceny pre teba, ani pre mna. Ale pre Cinu, Indiu alebo pre nasich dochodcov…