Domů » Bleskovky » Microsoft to s Androidem nevzdává, mobilní divize pracuje na další generaci telefonu Nokia X

Microsoft to s Androidem nevzdává, mobilní divize pracuje na další generaci telefonu Nokia X

Ač by se mohlo zdát, že po akvizici mobilní divize Nokie Microsoft zastaví vývoj telefonů rodiny Nokia X s upraveným Androidem, opak je zřejmě pravdou. Sám Stephen Elop, výkonný viceprezident pro oblast mobilních zařízení Microsoftu, nedávno v rozhovoru na Nokia Conversations vyřkl již dříve několikrát vyřčenou frázi, že telefony Nokia X mají sloužit k připojení další miliardy lidí ke službám Microsoftu.

 

Tuto informaci rozšiřují nejnovější zprávy zdroje BGR India, podle nějž Microsoft aktuálně pracuje na další generaci těchto levných telefonů s Androidem. Nová generace má podle tohoto zdroje přijít s hardwarovým tlačítkem, které má sloužit k přímému návratu na domovskou obrazovku. Kdy ale divize Microsoft Mobile nové modely představí a jaké budou jejich specifikace, je prozatím ve hvězdách.

Graf ceny produktu Nokia X poskytuje server Heureka.cz

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Není lepší se soustředit na jeden systém a to pořádně? Nokie X nejsou nic moc. Cenově jsou vysoko, hardwarově mizerné a ještě to konkuruje levným WP telefonům.

  Pokud chce MS rozvíjet nějaké telefony s Androidem, měl by to udělat trochu jinak.

  • „Pokud chce MS rozvíjet nějaké telefony s Androidem, měl by to udělat trochu jinak.“

   SOUHLAS!!! Potencial je k nicemu, kdyz neni vyuzity…

 2. Zkoušel jsem si Nokia X asi hodinu a nemohl jsem prijit na to, jak se dostat do slozky s programama…kde nic tu nic, jako Android to nevypada a pak jsem s hruzou zjistil, ze nainstalovany aplikace se radi dolu na hlavni obrazovku. Nad tim jsem se zprvu zarazil…ale pak kdyz jsem si uvedomil, ze to stejne nema Play Store a podival jsem se na „nabídku“ toho Nokiáckýho…tak si stejne myslim,ze cilova skupina uzivatelu nebude instalovat vubec nic, nanejvys tak 3 aplikace.

 3. vojta (neregistrovaný)

  Také mi nějak uniká smysl těchto přístrojů :-(. L520 je dnes dokonce levnější než Nokia X. Možná pro Indii, Čínu. Nevím a jsem z toho mírně zklamán.

  • zmysel je v tom, ze nie je urceny pre teba, ani pre mna. Ale pre Cinu, Indiu alebo pre nasich dochodcov…

 4. mta (neregistrovaný)

  Kdyby Nokia udělala něco jako 930, ale se silně modifikovaným Androidem(ne ve stylu X), klidně např. ve stylu Meego, dokáži si to představit jako další telefon.

  Solidní základna aplikací, odladěný soft od Nokie v kombinaci s perfektním hw(fo´ták..) a MS služby.. jo jo.. asi jen sen.

  • Tématem není to, jak moc přemalují launcher, ale to, že k tomu není dostupný kloudný (Play) distribuční kanál obsahu. Je to prostě mrzáček. Ani po HW stránce to nemá nic zajímavého. Naopak, plno věcí tomu chybí, což zřejmě zjistíš ve chvíli, že něco nejede jak by mělo….

 5. Vojta (neregistrovaný)

  Nokia X by se dala přiřadit ke slepýmu střevu. Je to k ničemu a nikdo o něj nestojí.

  • Biologia asi nebola tvoja silna stranka, vsakze? :)

  • Velda (neregistrovaný)

   Ovšem lexika mu dělá problém také. :-) A o koherenci škoda mluvit. :-)

  • Vojta (neregistrovaný)

   Je to web o telefonech, nebo pro zamindrákovaný učitele češtiny? Pardon, ale trochu to přeháníte. A jestli jsem uvedl místo apendixu slepý střevo, tak se omlouvám, typuju ale pochybuju že to někdo nepochopil, slepý střevo se za apendix hovorově dost prohazuje.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Pro Velda: TYPUJU v minulým příspěvku být nemá. Je mi jasný, že byste s tím měl problém.

  • Velda (neregistrovaný)

   Nejsem zamindrákovej učitel češtiny, ale obyčejný student. ;-) Nicméně udělat 2 chyby v této tak krátké větě „Nokia X by se dala přiřadit ke slepýmu střevu. Je to k ničemu a nikdo o něj nestojí.“ mi přijde moc. Jak říkám, jedna je lexikální a jedna je (ne)koherentní.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).