Microsoft Teams zařadí druhý rychlostní stupeň. Příští měsíc dorazí vylepšená verze

windows 11 surface unsplash
  • Chystá se nová verze aplikace Microsoft Teams pro Windows
  • Hlavní novinkou bude snížení spotřeby a zvýšení výkonu

Sláva komunikátoru Microsoft Teams vyrostla především v období pandemie COVID-19, ovšem neutuchá ani nyní – i nadále se jedná o jednu z nejpoužívanějších aplikací svého druhu. V lednu loňského roku ji každý měsíc používalo 270 milionů unikátních uživatelů. Microsoft si je jejího významu vědom, a proto připravuje velkou aktualizaci desktopové aplikace, která přinese velmi vítané zlepšení.

Chystaná verze je interně označována jako Teams 2.0. Nemá se totiž jednat o stávající aplikaci s několika dodatečnými vylepšeními, ale o zbrusu nový program postavený zcela od podlahy. Vývojáři Microsoftu na novém klientovi pracovali několik let, přičemž jeho hlavním benefitem má být nižší spotřeba systémových prostředků.

Aplikace si údajně vystačí s polovičním množstvím RAM, bude méně zatěžovat procesor, díky čemuž se odvděčí delší výdrží baterie na noteboocích a tabletech s Windows. Microsoft zlepšení efektivity dosáhl výměnou vykreslovacího jádra Electron za Edge Webview 2, kromě toho nasadil JavaScript knihovnu React.

Teams

Tato vylepšení si Microsoft vyzkoušel už v aplikaci Teams Chat, která je standardní součástí Windows 11. Mnoho uživatelů však nezískala, neboť je funkčně velmi omezená a nefunguje pod firemními či školními účty.

První veřejný náhled na Teams 2.0 by měl být dostupný koncem března, zapnout jej půjde skrze přepínač ve stávající aplikaci.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku