Domů » Bleskovky » Známe výbavu a ceny tabule Microsoft Surface Hub: Větší model přijde na 600 tisíc

Známe výbavu a ceny tabule Microsoft Surface Hub: Větší model přijde na 600 tisíc

Microsoft oznámil brzké zahájení prodeje a prodejní ceny interaktivní meetingové tabule Surface Hub, kterou představil v lednu společně s HoloLens a Windows 10 pro běžné spotřebitele. Těm ale Surface Hub určen nebude, svým zaměřením a cenou míří především do firem. Bude nabízen ve dvou úhlopříčkách displeje – 55″ (139,7 cm) a 84″ (213,36 cm), kromě toho se budou obě verze lišit i použitým hardwarem.

  

Zatímco rozlišení displeje menšího modelu je klasické Full HD, větší Hub se pyšní rozlišením 3 840 × 2 160 pixelů. V obou případech je poměr stran 16:9 a oba panely rozeznají až stovku dotyků v jeden okamžik. K přesnému ovládání je navíc k oběma tabulím dodávána dvojice stylusů Surface Pen. Menší model pohání procesor Intel Core i5 čtvrté generace s grafickým čipem Intel HD 4600 Graphics, větší je pak vybaven procesorem Intel Core i7 čtvrté generace a grafickou kartou NVidia Quadro K2200. V obou případech zákazník dostane 8 GB RAM a 128GB úložiště.

Bezdrátovou konektivitu zastupuje Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 LE a NFC. Kabely pak lze zasouvat do následujících portů: USB (84″ 7×; 55″ 4×), ethernet, 3,5 mm jack, RS232, HDMI a VGA. Videokonference lze uskutečňovat díky duální Full HD kameře se 100° zorným polem, zvuk snímá 4směrný mikrofon, a vyluzují jej čelní stereoreproduktory. Surface Hub je dále vybaven dvěma pasivními infračervenými senzory a čidly okolního osvětlení.

    

Na Surface Hub běží systém Windows 10 s možností spouštět všechny důležité aplikace jako Skype for Business, Office či OneNote. Microsoft doufá, že tyto prezentační tabule naučí zaměstnance novému způsobu práce a zvýší tak jejich produktivitu. Zaměstnavatel jim však tento komfort musí poskytnout, což jej přijde na nemalé peníze. 55″ model přijde na 7 tisíc dolarů (asi 200 tisíc s DPH), 84″ model přijde v přepočtu na necelých 600 tisíc korun. Prodej bude zahájen 1. července ve 24 zemích světa, mezi nimiž však Česká republika zastoupena není. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Marek (neregistrovaný)

  Podle videa to vypadá jako opravdu mocný nástroj na kroužkování libovolných zajímavostí kdekoli na obrazovce :D

  • Mě to přijde spíš mocně předražený – njn. Microsoft.

  • Profi touchscreeny v podobnej uhlopriecke stoja cca polovicu a vedia tak desatinu veci co Surface Hub.

  • Josif (neregistrovaný)

   Přesně, poslední dobou, když vidím video, kde ukazují krásnou budoucnost plnou takových technologií, tak tam akorát všichni čmárají po už vytvořeném obsahu, nikde neukazují, že různé modely a další věci prostě čmáráním neudělají.

  • programatori naprogramuji, grafici udelaji obrazky a manazer muze krouzkovat :D

 2. Knoxx (neregistrovaný)

  Tak za takovou cenu to může koupit jen státní instituce…

  • Klimax (neregistrovaný)

   Doporučuji si nejdřív zjistit kolik stojí samotný displej a pak zjistit kolik stojí kompletní řešení a velmi rychle zjistíš, že MS řešení vychází dost levně.

 3. lerion (neregistrovaný)

  Když jsem to viděl, tak se mi to moc líbilo. Ale ta cena není normální. Interaktivní tabule stojí do 50 tisíc a po připojení k výkonému počítači jsem pořád po 100 tis.

  Tohle je pěkná věc, ale nebude mít moc velké uplatnění. Kdyby malá verze stála 80 a velká 150, tak to budou firmy hromadně nakupovat do meetingovek. Takhle to ale koupí málokdo. Škoda, myslel jsem, že to bude dobrý tah, jak dostat Windows 10 do kanceláří.

  • interaktivní tabule do 50ti tisíc? myslíte ten dotykový panel, ke kterému musíte dokoupit dataprojektor, který má kvalitu obrazu nesrovnatelnou, pokovaď by se jednalo o dotykový panel s displayem o takovém rozlišení jako je uvedeno, našel jsme ho za 285 000 kč,ovšem je to jen ten panel. kde máte nějakou instalaci, počítač, odpovídající software, držáky na zeď, ozvučení atd. Nepopírám, že to vyjde levněji než varianta Surface HUB, ale nesporná výhoda vše v jednom, možnost převezu někam jinam, žádná instalace atd, to jsou výhody za které se platí zřejmě. Firmy, které tyto funkce využívají, jistě budou radši kupovat vše v jednom a nic víc neřešit než kupovat komponent po komponentu a zařizovat kvůli tomu celou místnost, kabeláž atd.

 4. MS u prezentací stojí jako ve škole u tabule? :D na kroužkování asi dobré ale co dál? Podle mě absolutní zbytečnost a to jsem těch meetingů absolvoval stovky …

 5. Zwick (neregistrovaný)

  Stejná věc bez loga MS za desetinovou cenu. :)

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).