Domů » Bleskovky » Microsoft Surface Go se dočkal oficiální klávesnice s českými znaky

Microsoft Surface Go se dočkal oficiální klávesnice s českými znaky

Počítače Surface lze zakoupit i na českém trhu, byť je Microsoft neprodává přímo, ale využívá k tomu síť svých partnerů. Dosud se jednalo o dovozové kusy z okolních zemí, což s sebou neslo kompromisy, zejména v nelokalizovaném balení a klávesnici Type Cover, to se ale postupně mění.

Microsoft Surface Go se dočkal oficiální klávesnice s českými znaky

S rostoucí popularitou redmondských počítačů na našem trhu bude docházet k jejich „počeštění“. Pilotní projekt již spustila Alza.cz, která má v nabídce Surface Go (jehož recenzi připravujeme) v balíčku s přiloženou klávesnicí s českými znaky.

Microsoft Surface Go se dočkal oficiální klávesnice s českými znaky

Bohužel se zatím jedná pouze o základní variantu s pomalejším 64GB eMMC úložištěm, která bez klávesnice přijde o 4 tisíce levněji. Zvlášť zatím klávesnici zakoupit nelze, Alza si ji cení na 2 999 korun. Doufáme, že se brzy dočkáme počeštění i dalších klávesnic redmondských počítačů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
75 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments