Domů » Bleskovky » Microsoft Surface Book vydrží v tabletovém módu 4 hodiny na jedno nabití

Microsoft Surface Book vydrží v tabletovém módu 4 hodiny na jedno nabití

Asi největším překvapením tiskové konference Microsoftu v minulém týdnu byl Surface Book – konvertibilní zařízení, které však sám Microsoft prezentuje jako notebook. Možnost odepnout displej a používat toto zařízení jako tablet je spíše taková příjemná třešnička na dortu. Na seznamu působivých údajů, které při prezentaci zazněly, nechyběl vysoký výkon a vysoká výdrž na jedno nabití čítající 12 hodin. Toto číslo je však dosažitelné pouze po připojení klávesnice.

  

Po odepnutí klávesnice vydrží Surface Book na jedno nabití 4 hodiny. Důvod je jednoduchý – v tabletové částí se kromě výpočetního hardwaru (mimo externí grafické karty) nachází baterie o nižší kapacitě, než je umístěna v klávesnicovém docku; poměr je zhruba 1:2 ve prospěch klávesnice. Pokud by se veškerá zásoba energie umístila do tabletu, byl by tlustší, těžší a vyžadoval by stojánek jako tablety Surface Pro. Z tohoto důvodu Microsoft popisuje Surface Book jako notebook.

  

Jak se od sebe liší výdrž varianty s externí grafickou kartou a bez ní, Microsoft neuvedl. Grafický čip umístěný v klávesnicové části pochází od NVidie, jedná se o speciální řešení pro tento model založený na architektuře Maxwell s 1 GB operační paměti GDDR5. Výkonově by se měl rovnat NVidii GeForce 950M, což je mobilní karta střední třídy; na hraní náročnějších her tak Surface Book zřejmě nebude vhodný.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
75 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments