Domů » Bleskovky » Microsoft Surface Pro 5 se blíží: máme první informace

Microsoft Surface Pro 5 se blíží: máme první informace

Loňský rok byl na zařízení řady Microsoft Surface poměrně chudý, dočkali jsme se pouze počítače Surface Studio a lehce vylepšeného Surface Booku. Letos je očekávána pátá generace tabletů Surface Pro, ta však podle posledních spekulací nebude příliš revoluční.

surface-expansion-initiative-small

Microsoft své příští tablety vybaví novými procesory Kaby Lake od Intelu, které přinesou vyšší výkon a lepší efektivitu. Oproti posledním trendům v oblasti notebooků si mají nové Surface Pro ponechat vlastní napájecí konektor pro zachování kompatibility s nabíjecími adaptéry a dokovacími stanicemi předchozích generací, podporovány budou i původní kryty Type Cover s klávesnicí. Surface Pro 5 si má také ponechat DisplayPort, přestože většina konkurentů postupně přechází na USB-C. Tento port ale na nových tabletech rovněž nemá chybět.

Microsoft údajně představí své inovované Surfacy v následujících týdnech na speciální události. Původně se spekulovalo i o druhé generace Surface Booku, nakonec však došlo k popření těchto zpráv.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Nevite kdy uz bude Surphce Phone?

  2. Take to je dost smutne.. Bieda.
    Aby po 1,5 roku nevedeli prist s niecim novým. Aspoň USB-C, Thunderbolt namiesto displayportu. A trochu ho odhlahčiť.
    Tiež by niečo mohli robit s displejmi. Su sice pekné, ale niektore oblasti maju Lumia 2520 vyriešene stale daleko lepšie

  3. Dufam že príde už nástupca pre Surface 3 (Surface 4 alebo 5) ARM soc, tenšie a lahšie telo. usb c, a max 11″

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).