Microsoft Surface Pro 5 se blíží: máme první informace

Loňský rok byl na zařízení řady Microsoft Surface poměrně chudý, dočkali jsme se pouze počítače Surface Studio a lehce vylepšeného Surface Booku. Letos je očekávána pátá generace tabletů Surface Pro, ta však podle posledních spekulací nebude příliš revoluční.

Microsoft své příští tablety vybaví novými procesory Kaby Lake od Intelu, které přinesou vyšší výkon a lepší efektivitu. Oproti posledním trendům v oblasti notebooků si mají nové Surface Pro ponechat vlastní napájecí konektor pro zachování kompatibility s nabíjecími adaptéry a dokovacími stanicemi předchozích generací, podporovány budou i původní kryty Type Cover s klávesnicí. Surface Pro 5 si má také ponechat DisplayPort, přestože většina konkurentů postupně přechází na USB-C. Tento port ale na nových tabletech rovněž nemá chybět.

Microsoft údajně představí své inovované Surfacy v následujících týdnech na speciální události. Původně se spekulovalo i o druhé generace Surface Booku, nakonec však došlo k popření těchto zpráv.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku