Microsoft Surface 3 dostává podporu LTE a míří do Evropy

Na konci letošního března Microsoft představil konvertibilní tablet Surface 3, který sice nenabídne tak vysoký výkon, jako jeho sourozenec Surface Pro 3, za to má však kompaktnější rozměry, menší hmotnost a také mnohem nižší cenu. Na rozdíl od svých předchůdců nabízí plnohodnotná Windows 8.1 namísto ARMové verze RT. Surface 3 se v zahraničí prodává již od 5. května, teprve nyní však přichází do prodeje verze s vestavěným slotem na SIM kartu a podporou sítí LTE. Tento model navíc nyní přichází do Evropy.

  

Surface 3 (4G LTE) je od minulého týdne k dispozici v sousedním Německu a ve Velké Británii u vybraných mobilních operátorů, do volného prodeje přijde v následujících týdnech. Nabízen bude ve dvou konfiguracích, lišících se velikostí vnitřního úložiště – 64/128 GB. Oba modely nabídnou 10,8palcový Full HD displej, čtyřjádrový procesor Intel Atom x7 a 4 GB RAM. LTE modely se oproti Wi-Fi variantám navíc pyšní přítomností GPS čipu.

Evropské ceny Surface 3 (4G LTE) prozatím neznáme, v USA přijde 64GB varianta na 599 USD (14 700 Kč bez DPH), 128GB model pak na 699 USD (17 000 Kč bez DPH). V ceně není přídavná klávesnice Type Cover která v přepočtu přijde na 3 200 Kč bez DPH, ani pero Surface Pen, za které si Microsoft v USA účtuje zhruba 1 200 Kč bez DPH.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku