Microsoft škrtá první funkce z podzimního Creators Updatu: jako první to odnesla Timeline

Systém Windows 10 se v září dočká další velké aktualizace, která ponese název Fall Creators Update. Microsoft největší chystané novinky prezentoval v rámci své květnové vývojářské konference Build 2017, a řadu z nich již mohou aktuálně testovat Insideři.

Jednou z představených novinek byla i Timeline, tedy časová osa, na níž se budou v časovém sledu objevovat dříve otevřené soubory a spuštěné aplikace s možností jejich rychlého znovuotevření, a to nejen na daném zařízení, ale na jakémkoliv synchronizovaném počítači, tabletu nebo smartphonu s Windows 10. Tato funkce zatím do Insider programu nezavítala, a Joe Belfiore nyní vysvětlil, proč.

Timeline byla z Fall Creators Updatu odebrána a bude součástí sestavení pro Insidery krátce potom, co podzimní aktualizace vyjde. Microsoft údajně v Timeline přepracovává UI, aby bylo pro uživatele méně matoucí, do září však musí stihnout důkladně zapracovat důležitější věci. Stejný osud potkal v jarním Crators Updatu funkci Moji lidé, ta byla odložena právě do velké podzimní aktualizace. Podle zdrojů Windows Central se údajně nedočkáme ani funkce Cloud Clipboard, tedy synchronizované schránky mezi zařízeními, tato informace však zatím potvrzena není.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku